loader

5 polskich płyt, które umilą spotkanie przy świątecznym stole

Początek grudnia to okres, w którym na ekspozycjach sklepowych królują świąteczne ozdoby. O zbliżających się świętach przypominają nam reklamy z prezentami oraz pięknie przystrojone ulice. Najbardziej znane polskie tradycje to kupowanie upominków, ubieranie choinki, przygotowywanie 12 potraw wigilijnych.

Nie możemy zapominać też o pięknej tradycji śpiewania kolęd. Niestety, nie każdy z nas jest posiadaczem dobrego słuchu muzycznego. Można powiedzieć, że niektórym z nas słoń nadepnął na ucho. Dlatego właśnie, duża część z nas woli słuchać kolęd, aniżeli je śpiewać.

Koncert kolęd i pastorałek w Bazylice Jasnogórskiej – Golec uOrkiestra

Kolędy i pastorałki braci Golec przypadną do gustu wszystkim fanom góralskiego brzmienia. Na płycie w wersji CD znajduje się 21 utworów, natomiast na DVD – 25. Zostały nagrane w Bazylice Jasnogórskiej, będącej miejscem pielgrzymek Polaków. Na płycie występuje gościnnie chór Gospel Rain. Usłyszymy też na niej Agatę Szymczewską, beskidzkich dudziarzy i trombiciarzy.

Kolędy – Arka Noego

Arka Noego to jeden z najpopularniejszych zespołów dziecięcych w Polsce, a ich kolędy spodobają się nie tylko najmłodszym. Ta płyta będzie zachęcała najmłodszych do nauczenia się kolęd. Wykonawcy dziecięcy z pewnością pomogą naszym pociechom poczuć klimat świąt Bożego Narodzenia. Na płycie odnajdziemy takie kolędy jak „Gdy śliczna panna”, „Cicha Noc” oraz różne pastorałki.

Cała Polska śpiewa kolędy – Różni wykonawcy

Ta płyta to dobra okazja do posłuchania kolęd w wykonaniu największych gwiazd polskiej estrady. Usłyszymy na niej Krzysztofa Krawczyka, Michała Bajora, Natalię Kukulską, czy Andrzeja Piasecznego. Zestaw składa się z dwóch płyt – pierwsza to kolędy w polskim wykonaniu, natomiast druga – w zagranicznym. Na drugim krążku możemy posłuchać Jimmiego Smitha wykonującego piosenkę „Jingle Bells”, Dinah Washington i jej wersję „Silent Night” oraz Joego Williamsa w utworze „Let It Snow, Let It Snow, Let It Snow”.

Stół wigilijny

Najpiękniejsze kolędy – Mazowsze

To propozycja dla sympatyków muzyki ludowej. Zespół Mazowsze jest jednym z najbardziej znanych promotorów polskiego folkloru. Pastorałki i kolędy w wykonaniu Mazowsza wprowadzą przy wigilijnym stole niepowtarzalny klimat. Na płycie usłyszymy większość najbardziej klasycznych polskich kolęd. Oprawa muzyczna bożonarodzeniowego spotkania umili wspólny czas całej rodzinie.

Gwiazdy po kolędzie – różni wykonawcy

Gwiazdy po kolędzie to płyta, na której usłyszymy młodsze pokolenie polskiej sceny popu – Rafał Brzozowski, Sarsa, Margaret, czy Kasia Popowska. Znajdziemy tam takie utwory jak „All I want for Christmas is you”, „Let it Snow”, czy „Ten zimowy czas”.

Piękną tradycję śpiewania i słuchania kolęd warto przekazywać najmłodszemu pokoleniu. Bożonarodzeniowe pieśni sprawią, że nastrój przy wigilijnym stole będzie podniosły i uroczysty. Święta to okres, w którym warto zrelaksować się i spędzić czas z najbliższą rodziną. Polskie kolędy i pastorałki zapewnią całej rodzinie wspomnienia, które pozostaną na całe życie.  

foto
Autor:Redakcja

Zobacz

Pobieranie filmów z Facebooka Portale społecznościowe służą użytkownikom do dzielenia się treścią w formie pisanej, audio, a także filmów wideo. Niestety, największy serwis społecznościowy, jakim jest Facebook, nie umożliwia bezpośredniego ściągania filmów na dysk. Irytuje to użytkowników, którzy chcą zapisywać ciekawe nagrania znajomych, filmy instruktażowe, czy...

Każdy miłośnik dobrego brzmienia wie, jak istotne jest stosowanie odpowiedniego sprzętu, by osiągnąć odpowiedni efekt dźwiękowy. W domowych warunkach trudno o stworzenie znakomitych warunków akustycznych, ale i tak można uzyskać dobre rezultaty, o ile wybierzemy dobrej jakości sprzęt i rozsądnie go ulokujemy. Słuchanie muzyki w domu – jaki sprzęt wybrać? Gdy...

​ Posiadany budżet jest często tym czynnikiem, który mocno ogranicza nasze możliwości zakupu instrumentu muzycznego. Również często warunki lokalowe jakie mamy, też nie pozwalają nam na rozwijanie naszej pasji muzycznej. Posiadany budżet jest często tym czynnikiem, który mocno ogranicza nasze możliwości zakupu instrumentu muzycznego. Również często warunki lokalowe jakie...