loader

Dobry dźwięk w domowym zaciszu

Każdy miłośnik dobrego brzmienia wie, jak istotne jest stosowanie odpowiedniego sprzętu, by osiągnąć odpowiedni efekt dźwiękowy. W domowych warunkach trudno o stworzenie znakomitych warunków akustycznych, ale i tak można uzyskać dobre rezultaty, o ile wybierzemy dobrej jakości sprzęt i rozsądnie go ulokujemy.

Słuchanie muzyki w domu – jaki sprzęt wybrać?

Gdy musimy podjąć decyzję o zakupie urządzenia do odtwarzania muzyki, możemy mieć wiele wątpliwości i nic dziwnego. Oferta sprzętów tego typu jest imponująca i tak zróżnicowana, że będąc laikiem naprawdę trudno się w niej zorientować.

Pierwszą i najważniejszą kwestią jest zdecydowanie się na konkretny typ urządzenia, a dopiero później można będzie zagłębiać się w różnicach pomiędzy poszczególnymi modelami urządzeń muzycznych.

  • Adapter do płyt winylowych – to sprzęt, który jest znów na topie, bo winyle wróciły do mody. Coraz więcej płyt muzycznych ukazuje się już nie tylko w wersji CD, ale też w formie płyty winylowej. Jeśli cenimy klasyczne brzmienie i mamy sentyment do czarnych talerzy z muzyką, to będzie to znakomity wybór.
  • Wieża – wieże muzyczne to sprzęt, który można uznać za klasykę, gdyż jest obecny w sprzedaży i w użytku już od dziesięcioleci, ale współczesne wieże mają znacznie szerszą funkcjonalność niż urządzenia sprzed lat. To sprzęty wyposażone w tunery, mogące odbierać radia internetowe, wyposażone w łączność bezprzewodową i w wiele innych rozwiązań, które zdecydowanie podnoszą ich funkcjonalność. Zaletą wieży muzycznej jest fakt, że w zestawie znajdują się głośniki, a całość można kupić w przyzwoitej cenie. https://www.morele.net/rtv/audio-i-hifi/wieze-111/
  • Radioodtwarzacz – to wciąż dość popularny wybór, którego zaletą jest mobilność. O ile wieża składa się z kilku elementów, o tyle radioodtwarzacz to jedno urządzenie, które na dodatek jest wyposażone w uchwyt, który ułatwia przenoszenie sprzętu. Właśnie z tego względu można polecić radioodtwarzacze tym osobom, które lubią zabierać muzykę ze sobą – do innego pomieszczenia, do ogrodu, na wyjazd.

To trzy najpopularniejsze rozwiązania do użytku domowego, nie licząc odtwarzania muzyki z komputera lub z telewizora.

Dobry dźwięk podczas oglądania filmów i grania na konsoli

Każdy, kto lubi dobre kino lub rozgrywki na konsoli z pewnością docenia wiernie oddany dźwięk. Zupełnie inne wrażenie robi dźwięk emitowany z kiepskich głośników telewizyjnych lub z przestarzałych kolumn, a inne wrażenie można wywrzeć za pomocą urządzenia typu soundbar lub przy pomocy zestawu kina domowego.

  • Kino domowe – czyli zestaw elementów pozwalający stworzyć naprawdę fajne nagłośnienie do telewizji. Zestawy kina domowego mogą różnić się parametrami, a nawet liczbą głośników, które należy rozmieścić we właściwy sposób, by uzyskać efekt dźwięku przestrzennego. Takie rozwiązanie sprawdza się znakomicie podczas oglądania filmów, programów telewizyjnych oraz podczas grania na konsoli. https://www.morele.net/rtv/audio-i-hifi/kina-domowe-448/
  • Soundbar – wszędzie tam, gdzie nie ma dość miejsca na zestaw stereo lub wysokiej klasy zestaw kina domowego, sprawdzi się soundbar. To jedno, kompaktowe urządzenie, które w świetny sposób imituje wrażenie dźwięku przestrzennego. Soundbar nie zajmuje dużo miejsca, jest estetyczny i nie wymaga przeróbek w pomieszczeniu lub rozprowadzania kabli i dodatkowych instalacji. To najłatwiejszy sposób na uzyskanie dźwięku przestrzennego w najmniej kłopotliwy sposób.

Dobre brzmienie dźwięku muzyki, efektów w grze lub muzyki w filmie to dużo lepsze wrażenia i przeżycia podczas korzystania z multimediów. Dziś muzyką z filmów i gier można się wręcz delektować – tworzą ją najwybitniejsi kompozytorzy i artyści, dzięki czemu nie ustępuje innym gatunkom muzycznym. Z tego względu warto zadbać nie tylko o wysokiej klasy wieżę muzyczną lub radioodbiornik, ale też o dobrej jakości nagłośnienie do telewizora i komputera w postaci zestawu kina domowego lub pojedynczego głośnika do imitacji dźwięku przestrzennego (soundbar). Urządzenia te przypadną do gustu miłośnikom dobrego brzmienia i większości użytkowników oraz sprawią, że korzystanie z multimediów w domowym zaciszu będzie niezwykle satysfakcjonujące.

 

Materiał zewnętrzny

foto
Autor:Redakcja

Zobacz

Nadchodzące miesiące to rzadka okazja, by zobaczyć na żywo Xzibita w Warszawie i Krakowie, a także wyjątkowy urodzaj, jeśli chodzi o koncerty w Łodzi. To tylko niektóre ciekawe wydarzenia muzyczne zapowiedziane na końcówkę roku. Fani rapu mają szczęście, bo w listopadzie i grudniu 2019 najciekawsze są właśnie hip-hopowe koncerty. W grudniu 2019 najlepsze koncerty będą w...

Pobieranie filmów z Facebooka Portale społecznościowe służą użytkownikom do dzielenia się treścią w formie pisanej, audio, a także filmów wideo. Niestety, największy serwis społecznościowy, jakim jest Facebook, nie umożliwia bezpośredniego ściągania filmów na dysk. Irytuje to użytkowników, którzy chcą zapisywać ciekawe nagrania znajomych, filmy instruktażowe, czy...

​ Posiadany budżet jest często tym czynnikiem, który mocno ogranicza nasze możliwości zakupu instrumentu muzycznego. Również często warunki lokalowe jakie mamy, też nie pozwalają nam na rozwijanie naszej pasji muzycznej. Posiadany budżet jest często tym czynnikiem, który mocno ogranicza nasze możliwości zakupu instrumentu muzycznego. Również często warunki lokalowe jakie...