loader

Dobry dźwięk w domowym zaciszu

Każdy miłośnik dobrego brzmienia wie, jak istotne jest stosowanie odpowiedniego sprzętu, by osiągnąć odpowiedni efekt dźwiękowy. W domowych warunkach trudno o stworzenie znakomitych warunków akustycznych, ale i tak można uzyskać dobre rezultaty, o ile wybierzemy dobrej jakości sprzęt i rozsądnie go ulokujemy.

Słuchanie muzyki w domu – jaki sprzęt wybrać?

Gdy musimy podjąć decyzję o zakupie urządzenia do odtwarzania muzyki, możemy mieć wiele wątpliwości i nic dziwnego. Oferta sprzętów tego typu jest imponująca i tak zróżnicowana, że będąc laikiem naprawdę trudno się w niej zorientować.

Pierwszą i najważniejszą kwestią jest zdecydowanie się na konkretny typ urządzenia, a dopiero później można będzie zagłębiać się w różnicach pomiędzy poszczególnymi modelami urządzeń muzycznych.

  • Adapter do płyt winylowych – to sprzęt, który jest znów na topie, bo winyle wróciły do mody. Coraz więcej płyt muzycznych ukazuje się już nie tylko w wersji CD, ale też w formie płyty winylowej. Jeśli cenimy klasyczne brzmienie i mamy sentyment do czarnych talerzy z muzyką, to będzie to znakomity wybór.
  • Wieża – wieże muzyczne to sprzęt, który można uznać za klasykę, gdyż jest obecny w sprzedaży i w użytku już od dziesięcioleci, ale współczesne wieże mają znacznie szerszą funkcjonalność niż urządzenia sprzed lat. To sprzęty wyposażone w tunery, mogące odbierać radia internetowe, wyposażone w łączność bezprzewodową i w wiele innych rozwiązań, które zdecydowanie podnoszą ich funkcjonalność. Zaletą wieży muzycznej jest fakt, że w zestawie znajdują się głośniki, a całość można kupić w przyzwoitej cenie. https://www.morele.net/rtv/audio-i-hifi/wieze-111/
  • Radioodtwarzacz – to wciąż dość popularny wybór, którego zaletą jest mobilność. O ile wieża składa się z kilku elementów, o tyle radioodtwarzacz to jedno urządzenie, które na dodatek jest wyposażone w uchwyt, który ułatwia przenoszenie sprzętu. Właśnie z tego względu można polecić radioodtwarzacze tym osobom, które lubią zabierać muzykę ze sobą – do innego pomieszczenia, do ogrodu, na wyjazd.

To trzy najpopularniejsze rozwiązania do użytku domowego, nie licząc odtwarzania muzyki z komputera lub z telewizora.

Dobry dźwięk podczas oglądania filmów i grania na konsoli

Każdy, kto lubi dobre kino lub rozgrywki na konsoli z pewnością docenia wiernie oddany dźwięk. Zupełnie inne wrażenie robi dźwięk emitowany z kiepskich głośników telewizyjnych lub z przestarzałych kolumn, a inne wrażenie można wywrzeć za pomocą urządzenia typu soundbar lub przy pomocy zestawu kina domowego.

  • Kino domowe – czyli zestaw elementów pozwalający stworzyć naprawdę fajne nagłośnienie do telewizji. Zestawy kina domowego mogą różnić się parametrami, a nawet liczbą głośników, które należy rozmieścić we właściwy sposób, by uzyskać efekt dźwięku przestrzennego. Takie rozwiązanie sprawdza się znakomicie podczas oglądania filmów, programów telewizyjnych oraz podczas grania na konsoli. https://www.morele.net/rtv/audio-i-hifi/kina-domowe-448/
  • Soundbar – wszędzie tam, gdzie nie ma dość miejsca na zestaw stereo lub wysokiej klasy zestaw kina domowego, sprawdzi się soundbar. To jedno, kompaktowe urządzenie, które w świetny sposób imituje wrażenie dźwięku przestrzennego. Soundbar nie zajmuje dużo miejsca, jest estetyczny i nie wymaga przeróbek w pomieszczeniu lub rozprowadzania kabli i dodatkowych instalacji. To najłatwiejszy sposób na uzyskanie dźwięku przestrzennego w najmniej kłopotliwy sposób.

Dobre brzmienie dźwięku muzyki, efektów w grze lub muzyki w filmie to dużo lepsze wrażenia i przeżycia podczas korzystania z multimediów. Dziś muzyką z filmów i gier można się wręcz delektować – tworzą ją najwybitniejsi kompozytorzy i artyści, dzięki czemu nie ustępuje innym gatunkom muzycznym. Z tego względu warto zadbać nie tylko o wysokiej klasy wieżę muzyczną lub radioodbiornik, ale też o dobrej jakości nagłośnienie do telewizora i komputera w postaci zestawu kina domowego lub pojedynczego głośnika do imitacji dźwięku przestrzennego (soundbar). Urządzenia te przypadną do gustu miłośnikom dobrego brzmienia i większości użytkowników oraz sprawią, że korzystanie z multimediów w domowym zaciszu będzie niezwykle satysfakcjonujące.

 

Materiał zewnętrzny

foto
Autor:Redakcja

Zobacz

Spośród wszystkich zespołów, które pojawiły się w bezpośrednim następstwie punk rocka pod koniec lat 70., niewiele z nich było tak trwałych i popularnych jak The Cure. Prowadzony przez liczne wcielenia gitarzysty/wokalisty Roberta Smitha (urodzonego 21 kwietnia 1959 r.), zespół stał się znany ze swoich powolnych, ponurych wirów i upiornego wyglądu Smitha, wizerunku...

Nadchodzące miesiące to rzadka okazja, by zobaczyć na żywo Xzibita w Warszawie i Krakowie, a także wyjątkowy urodzaj, jeśli chodzi o koncerty w Łodzi. To tylko niektóre ciekawe wydarzenia muzyczne zapowiedziane na końcówkę roku. Fani rapu mają szczęście, bo w listopadzie i grudniu 2019 najciekawsze są właśnie hip-hopowe koncerty. W grudniu 2019 najlepsze koncerty będą w...

Pobieranie filmów z Facebooka Portale społecznościowe służą użytkownikom do dzielenia się treścią w formie pisanej, audio, a także filmów wideo. Niestety, największy serwis społecznościowy, jakim jest Facebook, nie umożliwia bezpośredniego ściągania filmów na dysk. Irytuje to użytkowników, którzy chcą zapisywać ciekawe nagrania znajomych, filmy instruktażowe, czy...