loader

Muzyka relaksacyjna jako sposób na odstresowanie

Jest gatunkiem muzyki, który ostatnimi czasy zyskuje coraz więcej zwolenników. Stres stanowi jeden z tych elementów naszego życia, który niestety towarzyszy nam na co dzień. Dlatego też rozpoczynamy poszukiwania sposobów na pozbycie się go, ukojenie naszych nerwów, oraz podreperowanie zdrowia psychicznego i fizycznego.

Idealnym pomysłem na odstresowanie jest spokojna muzyka relaksacyjna. Na pracę naszego mózgu bardzo dobrze wpływają dźwięki o wysokiej częstotliwości. Przekłada się to na zwiększenie naszej zdolności koncentrowania się, poprawę zdolności zapamiętywania, czy odpowiednią współpracę zarówno prawej, jak i lewej półkuli mózgu.

Muzyka z obrazowaniem poprzez dźwięk

Muzyka służąca do relaksacji potrafi zobrazować uczucia takie jak miłość, czy spokój, a także harmonię. Równowagę współgrającej duszy i ciała doświadczamy najczęściej wtedy, kiedy w naszym umyśle panuje spokój. Według wszelkich źródeł prekursorem muzyki relaksacyjnej jest Japończyk Kitaro. Odwzorował on swoje poczucie estetyki i wszelkie doznania duchowe za pomocą muzyki elektronicznej.

Jak można określić muzykę relaksacyjną?

Jest ona bardzo spokojnym i kojącym nasze nerwy rodzajem muzyki, który może współgrać z odgłosami natury np. szumieniem oceanu, czy wiatru w lesie. Najbardziej oryginalną muzyką relaksacyjną są zdecydowanie dźwięki związane z naturalną sawanną. Jeżeli chcemy doświadczyć ,,muzyki" natury warto zainteresować się serią dzięków natury.

Pośród nich znajdziemy z pewnością odgłosy lasu, falującego morza, czy ćwierkających ptaków. Jeśli użytkownik muzyki relaksacyjnej będzie umiał we właściwy sposób przejść w nastrój kontemplacyjny, bez znudzenia będzie mógł słuchać bardzo długo tego rodzaju dźwięków. Muzyka jest idealnym sposobem na relaksację. Innym sposobem na osiągnięcie stanu spokoju ducha może być skupienie swoich myśli na oddechu. Wszystkie wyżej wymienione sposoby na relaksację mogą być ze sobą dowolnie łączone. Osoby będące trenerami na zajęciach jogi twierdzą zgodnie, że muzyka o charakterze relaksacyjnym może być idealnym środowiskiem do medytowania, a więc skupienia swoich emocji i myśli. Muzyka relaksacyjna potrafi także poprawiać samopoczucie.

Odprężająca muzyka

Dlaczego nazywamy ją ,, muzyką obrazów"?

Ponieważ jest ona idealnym zastępstwem dla tego, czego w danej chwili nie możemy zobaczyć na własne oczy. Nie mamy chociażby w danym momencie czasu na wyjście na spacer, czy posłuchanie śpiewu ptaków. Dzięki tego rodzaju muzyce możemy doświadczyć tego wszystkiego w zaciszu domu. Muzykę relaksacyjną możemy także wykorzystać przy pracy. W sklepach możemy także nabyć płyty z tego rodzaju muzyką, dopasowaną do konkretnych znaków zodiaku. Każda taka płyta to koszt około 50 zł. Wybór poszczególnych dźwięków powinien być ściśle związany z naszym obecnym stanem emocjonalnym i emanującym od nas rodzajem energii. Gdy czujemy się bardzo pobudzeni, warto sięgnąć po płytę z muzyką wyciszającą. Niemniej jednak, gdy potrzebujemy się rozruszać, wybierzmy muzykę bardziej rytmiczną.

Słuchanie odpowiedniego rodzaju muzyki pozwoli nam poczuć swoje własne emocje i doświadczyć odmiennego stanu umysłu, np. powiększyć naszą koncentrację. Człowiek w sposób bardzo świadomy wykorzystuje muzykę chociażby do wyrażania swoich uczuć religijnych, czy poczucia estetyki. Muzyka relaksacyjna może być także wykorzystywana jako terapia poprzez wyciszanie, odpowiednie wpływanie na nasz nastrój. Do wykorzystania przy muzykoterapii idealnym zestawem będzie pakiet płyt, takich chociażby jak :Harmonia, Niebieski spokój. Cały pakiet to koszt ok. 50 zł.                                            

Terapia za pomocą dźwięku

 W dzisiejszych czasach muzyka relaksacyjna pełni niezwykle ważną rolę w uzyskaniu równowagi wewnętrznej całego ciała. Potrzeba korzystania z muzyki relaksacyjnej zdecydowanie wzrosła, ponieważ jesteśmy narażeni na duże dawki stresu. Jakie możemy jeszcze znaleźć zalety w muzyce relaksacyjnej?. Zdecydowanie odpowiada za pobudzanie naszych wewnętrznych sił i pozwala się zrelaksować. Przywołuje także miłe wspomnienia, a nawet może pomóc w pozbyciu się bólu.

foto
Autor:Redakcja

Zobacz

Wzmacniacz niskich częstotliwości jest integralną częścią każdego systemu AV, niezależnie od tego, czy jest to system stereo, czy wielokanałowe kino domowe. Źródłem treści w tym konkretnym przypadku może być dowolna liczba urządzeń, od smartfonów po odtwarzacze winylowe, ale wzmacniacz zawsze będzie odbierał sygnał audio. Czym są? Czym się różnią? Przedwzmacniacz jest...

Spośród wszystkich zespołów, które pojawiły się w bezpośrednim następstwie punk rocka pod koniec lat 70., niewiele z nich było tak trwałych i popularnych jak The Cure. Prowadzony przez liczne wcielenia gitarzysty/wokalisty Roberta Smitha (urodzonego 21 kwietnia 1959 r.), zespół stał się znany ze swoich powolnych, ponurych wirów i upiornego wyglądu Smitha, wizerunku...

Nadchodzące miesiące to rzadka okazja, by zobaczyć na żywo Xzibita w Warszawie i Krakowie, a także wyjątkowy urodzaj, jeśli chodzi o koncerty w Łodzi. To tylko niektóre ciekawe wydarzenia muzyczne zapowiedziane na końcówkę roku. Fani rapu mają szczęście, bo w listopadzie i grudniu 2019 najciekawsze są właśnie hip-hopowe koncerty. W grudniu 2019 najlepsze koncerty będą w...