loader

Ślub od pierwszego wejrzenia

Gdy para poznaje się na własnym ślubie

Reality show Ślub od pierwszego wejrzenia cieszy się w Polsce ogromną popularnością. Program został zaadaptowany z zagranicznego formatu i bardzo szybko podbił serca polskiej widowni, która z zapartym tchem ogląda każdy odcinek. Której parze spodoba się życie we dwoje, a która woli powrócić do bycia singlem? Odpowiedzi na te pytania oczekuje więcej niż milion osób, które regularnie zasiadają przed telewizorami.

Ślub od pierwszego wejrzenia – reguły gry

Reguły reality show nie są skomplikowane. Przyszli małżonkowie selekcjonowani są w oparciu o wybrane czynniki, według których powinni stworzyć udaną relację. Wybór dokonywany jest po dokładnej analizie psychologicznej, która pod uwagę bierze na przykład zapach potencjalnego wybranka oraz gusta każdego z nich. Już po wstępnych badaniach spośród kandydatów tworzone są pary, które według specjalistów mają największe szanse na udany związek.

Po dobraniu uczestników w pary, przedstawiciele telewizji składają wizytę w domach kandydatów, aby powiadomić ich, że ich druga połówka została odnaleziona. Kolejne etapy to przekazanie informacji członkom rodziny i przyjaciołom, przymiarki sukni ślubnej lub garnituru oraz sama ceremonia, poprowadzona przez urzędnika państwowego, na której spotykają się nieznane sobie wcześniej osoby.

Ceremonia zaślubin

Wybór miejsca, w którym odbędzie się ceremonia, spoczywa na producentach programu. Para młoda zawiązuje węzeł małżeński, który jest legalny z punktu widzenia polskiego prawa. Nad całością czuwa przedstawiciel urzędu stanu cywilnego. Programowe ceremonie nie różnią się między sobą. Przyszły małżonek oczekuje na swoją żonę, którą poznaje na samej uroczystości. Świeżo upieczona para młoda wraz z zaproszonymi gośćmi bawi się następnie na weselu, na którego oprawę żadne z nich nie miało wpływu. Małżeństwo znajdzie się tu w wielu problematycznych sytuacjach, czeka ich wszak pierwszy taniec, pierwsze spotkania z rodziną żony lub męża, a nawet entuzjastyczne zachęty do pierwszego pocałunku.

Miesiąc miodowy – pierwsze chwile sam na sam

Po uroczystości para wyjeżdża w podróż poślubną, aby poznać się nawzajem. Nowe okoliczności wspomagają przełamanie lodów, dzięki czemu małżonkowie mogą dowiedzieć się czegoś o sobie. Nie zapominajmy jednak, że podczas wszystkich rozmów obecna jest telewizyjna kamera, co z pewnością nie jest dla uczestników programu komfortowe.

Ślub, a co potem?

Gdy miesiąc miodowy się kończy, małżonkowie składają sobie nawzajem wizyty w domach. Czeka ich teraz podjęcie decyzji o tym, w którym miejscu uwiją rodzinne gniazdko. Już pierwsze odcinki dowiodły jednak, że właśnie na tym etapie powstają pierwsze kłótnie. Niektóre pary kontynuują związek na odległość, nie chcąc dla nowego małżeństwa rezygnować z kariery zawodowej w poprzednim miejscu. Gdy upłynie określony czas, mąż i żona otrzymują zaproszenie do telewizji. Na antenie eksperci pomagają im zadecydować, czy mają ochotę na kontynuację związku, czy wolą wziąć rozwód.

Najbardziej udany związek reality show

Anita i Adrian, jedno z małżeństw zawartych w programie, okazało się ogromnym sukcesem producentów. Jako nieliczni zdecydowali się kontynuować relację, doczekali się nawet pierwszego dziecka.

Jak się okazuje, większość z programowych małżeństw rozpada się i kończy rozwodem. Pary pozostają jednak w kontakcie, czego dowodzą ich profile w mediach społecznościowych. Można to zauważyć przede wszystkim na Instagramie.

Więcej na styl.fm

foto
Autor:Redakcja

Zobacz

Robert Pattinson, najbardziej znany ze swojej przełomowej roli w filmie "Zmierzch" jako wampir Edward Cullen, stał się znany z pracy w niezależnych dramatach i komediach. Choć Pattinson zasłużył na pochwałę za wiele swoich post- "Zmierzchu", to nie wszystkie jego filmy były przebojem krytyków.  Oto każdy film w filmografii Roberta Pattinsona, oceniany przez krytyków...

Informacje są dziś towarem – przesyłamy, przetwarzamy i przechowujemy informacje, które mają wartość. Nic więc dziwnego, że powstała definicja społeczeństwa informacyjnego. Jednym z przykładów informacji mogą być wiadomości. Kilkaset lat temu przekazywane były przez gońców i posłańców. Później z zapotrzebowania na informacje powstały gazety, radio, telewizja i...

​ Kabaret to satyryczna forma rozrywki widowiskowej, tworzona przez grupę kilku artystów. W Polsce jego historia sięga ponad stu lat! Nic więc dziwnego, że oglądanie kabaretów sprawia przyjemność Polakom od pokoleń, ponieważ od dawna emitowane są one w polskiej telewizji. Pamiętajmy jednak, że przede wszystkim został on stworzony do oglądania na żywo i brania w nim...