loader

Co sprawi dziecku radość?

Chcesz sprawić swojemu maluchowi przyjemność, ale nie wiesz w jaki sposób? Chcesz wybrać wartościową zabawkę, ale nie masz pewności, po czym takową rozpoznać? Dzięki temu artykułowi dowiesz się, w jaki sposób wybrać zabawkę dla dziecka, by było z niej zadowolone i żeby mieć pewność, że produkt, którym maluch się bawi, jest bezpieczny i pomoże mu się rozwinąć w zdrowy sposób.

Jak wybierać prezenty?

Wybór odpowiedniej zabawki dla dzieci to nie lada wyzwanie. Maluchy ciągle potrzebują nowych bodźców i ciekawych doświadczeń, dzięki którym będą mogły poszerzać swoją wiedzę o świecie, jednocześnie rozwijając swój umysł i ciało. Dlatego też, zastanawiając się nad wyborem prezentu dla malucha, warto postawić na przedmioty, które będą ze sobą niosły nie tylko mnóstwo rozrywki, ale również wartości edukacyjne. W tym celu dobrze jest przejrzeć kategorię zabawek edukacyjnych, by pośród nich wybrać wartościowy przedmiot. Nie należy się jednak ograniczać tylko do tej kategorii, oceniać wartości edukacyjne konkretnych produktów możesz z łatwością samodzielnie, jeśli tylko dowiesz się, jak to robić!

Ekspert Hulahop.pl radzi, by zastanawiając się nad wyborem zabawki, odpowiedzieć sobie na kilka prostych pytań, które pomogą określić, czy dany produkt niesie ze sobą jakieś wartości, czy jest jedynie źródłem satysfakcjonującej rozrywki. Do pytań tych należą:

 • Co jest tematem zabawki?
 • Jak się nią bawić?
 • Czy sposób bawienia się nią daje dzieciom nowe umiejętności?
 • Czy temat zabawki nauczy dzieci nowych wiadomości?
 • Czy zabawka jest bezpieczna?
 • Jakie wartości edukacyjne zawiera?

Odpowiedzenie sobie na te pytania sprawi, że będziesz wiedzieć, czy rozpatrywana przez ciebie zabawka będzie nadawała się dla dziecka. By lepiej wyjaśnić, w jaki sposób korzystać z tej metody, poniżej zaprezentowano tok myślowy w oparciu o zabawkę Furby.

 • Co jest tematem zabawki? Temat zabawki jest pluszowe, interaktywne zwierzątko, którym dziecko może się opiekować.
 • Jak się nią bawić? Dziecko może opiekować się zabawką, rozmawiać z nią i bawić się dołączonymi do niej akcesoriami.
 • Czy sposób bawienia się nią daje dzieciom nowe umiejętności? Zabawa Furby uczy maluchy, jak prawidłowo się kimś opiekować. Pozwala im również pogłębiać kompetencje językowe i rozwijać empatię.
 • Czy temat zabawki nauczy dzieci nowych wiadomości? Tak, podczas zabawy dziecko pozna techniki opiekowania się innymi.
 • Czy zabawka jest bezpieczna? Tak, Furby posiada wszystkie niezbędne pozwolenia, takie jak certyfikat CE, które potwierdzając jakość produktu, zezwalając na jego sprzedaż na terenie Unii Europejskiej.
 • Jakie wartości edukacyjne zawiera? Zabawka uczy opiekowania się, rozwija empatię i kompetencje językowe.

Jak nie trudno zauważyć, w tak prostu sposób można dowiedzieć się, że Furby jest zabawką, dzięki której twoje dziecko będzie mogło rozwinąć w sobie wartościowe cechy.

Jak wybierać zabawki?

Wiedząc już, że podczas wybierania zabawek wartości edukacyjne pełnią ważna rolę, należy również skupić się na tym, co dziecko lubi, by prezent, który mu się ofiaruje, nie tylko uczył, ale również sprawiał przyjemność. Dlatego też warto postawić na produkt związany z zainteresowaniami maluchów. Dla tych, które uwielbiają różnorodne postaci i współzawodnictwo, warto wybrać zabawki takie jak invizimals, dzięki którym maluchy będą mogły nauczyć się mechaniki gier karcianych w niezwykle przyjemny sposób dostosowany do ich wieku i potrzeb. Dla małych sportowców warto pomyśleć o czymś z szerokiej oferty akcesoriów sportowych, które pomogą rozwijać sprawność fizyczną i koordynację ruchową. Dobrze dobrany sprzęt, taki jak piłka czy rakiety i lotka do badmintona, pozwolą dzieciom nie tylko czegoś się nauczyć, ale mieć również okazję, by nawiązać nowe znajomości na podwórku, dzięki czemu pociechy będą mogły uczyć się również tego, jak zachowywać się wśród innych.

Wybierając zabawki, należy również pamiętać o tym, że powinny być one dostosowane do wieku i możliwości dzieci. Dlatego też warto zwracać uwagę na oznaczenia wiekowe znajdujące się w opisach zabawek na stronach internetowych sklepów zabawkarskich w kartach produktu oraz na opakowaniach samych zabawek. Znajdujące się tam przedziały wiekowe informują, dla jakiego wieku dziecka zabawa danymi produktami będzie najprzyjemniejsza i najbardziej rozwijająca. Oczywiście nie znaczy to, że trzeba stosować się do tych zaleceń ściśle. Niektóre dzieci są lepiej rozwinięte i będą doskonale radziły sobie z zabawkami dla nieco starszych maluchów, podczas gdy inne mogą cenić sobie prostotę ulubionych zabawek z młodszych lat i pozostawać przy nich mimo rosnącego wieku.

Gdzie kupować zabawki?

Dobrym miejscem do robienia zakupów są internetowe sklepy z zabawkami i akcesoriami dla dzieci. Znajdują się na nich wygodne filtry, które pomogą w prosty sposób w krótkim czasie znaleźć i przejrzeć tylko tego typu produkty, które będą cię interesowały. Dzięki temu zaoszczędzisz sporo czasu, który będzie można poświęcić na zacieśnianie więzi z pociechą.

 

Materiał zewnętrzny

foto
Autor:Redakcja

Zobacz

Użytkowanie kołdry obciążeniowej jest formą terapii, którą możemy zapewnić sobie w domu. Za sprawą właściwości dociążających, okrycie oddziałuje na układ proprioceptywny, tym samym wywiera korzystny wpływ na czucie głębokie. Jeszcze do niedawna wyłącznie nieliczne grono miało okazję przekonać się na własnej skórze o jego skuteczności. Szereg badań i testów wykazał...

Wiele osób dekorujących swoje salony, kuchnie i pokoje gościnne zastanawia się nad idealnym doborem dodatków. Często sięgamy po aranżacje minimalistyczne. klasyczne (np. art deco) albo te inspirujące się industrialnym światem, czyli styl industrial. Jest jednak jeden nurt dekorowania wnętrz, który ewidentnie wybija się spośród tłumu swoimi kolorami, ekstrawagancją i odwagą...

Sieci służą do tworzenia połączeń między komputerami lub urządzeniami, drukarkami lub telefonami. Możliwe jest stworzenie sieci lokalnej – LAN – w której znajdą się urządzenia na przykład w jednym gospodarstwie domowym. Do połączenia między sprzętami oddalonymi od siebie wiele kilometrów służy sieć WAN, czyli globalna odmiana LAN. Za taką sieć możemy...