loader

Wybieramy sklep meblowy

Zakup mebli, to zazwyczaj spory wydatek i mają nam one służyć przez lata. Aby podjąć dobrą decyzję, która sprawi, że będziemy usatysfakcjonowani i zadowoleni z zakupów, ważny jest wybór sklepu meblowego, spełniającego nasze oczekiwania.

Meblujemy, czyli co należy zrobić, zanim wybierzemy się na zakupy?

Zanim wybierzemy sklep meblowy, musimy zastanowić się, czego potrzebujemy i ustalić wszystkie parametry. W przeciwnym wypadku, może okazać się, że kupimy pod wpływem impulsu ładne meble, które nie będą spełniały naszych potrzeb. Od czego więc należy zacząć?

 • Wizualizacja- to pierwsza konieczna czynność. Określając stylistykę mebli i projektując aranżację, łatwiej będzie nam znaleźć potrzebne sprzęty.

 • Funkcjonalności mebla- ustalmy wszystkie funkcje, jakie dany mebel powinien spełniać. Może to być pojemność, wygoda, sposób otwierania, wymiary, itp.

 • Wymiary pomieszczenia- mierzymy dokładnie pomieszczenie, by mieć pewność, że mebel w nim się zmieści oraz nie zajmie nadmiaru miejsca. Upewniamy się, że po wstawieniu go, zachowane będą ciągi komunikacyjne i wygodny dostęp.

 • Kolorystyka- nowe meble muszą pasować do całej aranżacji. Wybieramy ich kolor, mając również na uwadze to, że zbyt ciemne lub jaskrawe kolory, mogą optycznie zmniejszyć wnętrze.

Sklep meblowy- który wybrać?

Często kupno mebli wiąże się z wielogodzinnym poszukiwaniem i wizytami w wielu różnych sklepach. Tracimy swój cenny czas. Rozwiązaniem może być sklep internetowy. Zarówno stacjonarne sklepy, jak internetowe, mają swoje wady i zalety.

 • Sklep stacjonarny.

  Chociaż zakup mebli w sklepie stacjonarnym wymaga odwiedzania różnych placówek, ma on tą przewagę nad internetowym, że meble można zobaczyć na miejscu. Daje to możliwość sprawdzenia ich jakości i upewnienia się, że nam się podobają. Możemy ocenić nie tylko wygląd, ale też, jakość materiałów użytych do produkcji, stan wykończenia, stabilność i funkcjonalność. Nie musimy czekać na dostawę mebli do domu, bo możemy je otrzymać od ręki. Jest to, więc idealne rozwiązanie dla osób ostrożnych i nieufnych. Na dodatek, sklepy oferują coraz więcej usług, takich jak transport, wniesienie mebli do domu, czy montaż. Coraz więcej sklepów umożliwia skorzystanie z pomocy projektanta wnętrz i wizualizacji.

 • Sklep internetowy.

  Ten sposób zakupów cieszy się coraz większą popularnością. Kupujemy w sieci już nie tylko drobiazgi, ale także meble. To doskonałe rozwiązanie dla osób ceniących czas, gdyż można kupić szybko i bez wychodzenia z domu. Nie musimy się śpieszyć z zakupami, gdyż sklepy internetowe działają zawsze, nawet w nocy i w dni wolne od pracy. Ekspert sklepu Meblujesz.pl radzi, by przed zakupem dokładnie czytać opisy, a także zapoznać się z opiniami klientów. Chociaż nie mamy tu możliwości obejrzenia mebli, to jednak każdy produkt jest szczegółowo opisany. Klienci mogą wyrażać swoje opinie o zakupach i jest to niezwykle cenne, gdyż nawet najlepiej wyglądający mebel, może posiadać wady. Opinie klientów mogą uchronić przed złym zakupem.

 • Ceny.

  Sklepy internetowe zazwyczaj mają sporą przewagę nad stacjonarnymi. Nie ponoszą kosztów utrzymania placówki sklepu i mogą sprzedawać meble prosto od producenta, bez konieczności ich magazynowania. Dzięki temu, ich ceny są bardzo konkurencyjne. W ofercie mogą posiadać nawet designerskie meble w niskich cenach.

Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając sklep meblowy?

 • Składanie- bardzo często kupując meble, nie myślimy o tym, że otrzymamy je w paczkach i trzeba będzie je złożyć. Zanim zdecydujemy się na zakup upewnijmy się, czy meble będą do złożenia i czy w takim przypadku jesteśmy w stanie zrobić to sami.

 • Raty- wiele osób kupuje meble na raty. Sklepy internetowe, również dają taką możliwość. Zakup na raty nie jest, więc przeszkodą do poszukiwania mebli w sieci.

 • Komplety- mamy do wyboru: kupić cały zestaw lub samemu go skompletować. Upewnijmy się, że sklep ma w ofercie meble systemowe, które można z sobą zestawiać. Daje to możliwość dowolnej aranżacji według własnych potrzeb. Nie musimy się wtedy martwić, że nie uda nam się stylistycznie dobrać potrzebnego mebla.

 • Opinie- nawet, jeżeli wybieramy sklep stacjonarny, popytajmy znajomych o opinie o nim. Zebrane informacje o sklepie i jego produktach, pozwolą nam ustrzec się przed zakupem, który nie spełni naszych oczekiwań.

 

 

Materiał zewnętrzny

foto
Autor:Redakcja

Zobacz

Stosowanie dobrze dobranej metody żywienia sprawia, że zwierzę utrzymuje dobrą kondycję i na dłużej zachowuje siły witalne. Istnieje wiele schematów karmienia psa, a w sklepach dostępne są dziesiątki różnych karm. Na co się zdecydować? Czego nie należy podawać psu? Choć tak wiele mówi się i pisze na temat prawidłowego żywienia psów, to i tak wiele osób sięga po...

Do przyrządzania rozmaitych rodzajów kawy najczęściej wykorzystywane są ekspresy ciśnieniowe, które gwarantują wiele możliwości dostosowania samego procesu parzenia. Pamiętać należy jednak, że występują one w kilku odmianach. Pod tym względem są one zdecydowanie bardziej rozbudowane niż urządzenia przelewowe. Dzięki temu mamy dostęp do wielu modeli, spośród których...

Chcesz sprawić swojemu maluchowi przyjemność, ale nie wiesz w jaki sposób? Chcesz wybrać wartościową zabawkę, ale nie masz pewności, po czym takową rozpoznać? Dzięki temu artykułowi dowiesz się, w jaki sposób wybrać zabawkę dla dziecka, by było z niej zadowolone i żeby mieć pewność, że produkt, którym maluch się bawi, jest bezpieczny i pomoże mu się rozwinąć w...