loader

Wybieramy sklep meblowy

Zakup mebli, to zazwyczaj spory wydatek i mają nam one służyć przez lata. Aby podjąć dobrą decyzję, która sprawi, że będziemy usatysfakcjonowani i zadowoleni z zakupów, ważny jest wybór sklepu meblowego, spełniającego nasze oczekiwania.

Meblujemy, czyli co należy zrobić, zanim wybierzemy się na zakupy?

Zanim wybierzemy sklep meblowy, musimy zastanowić się, czego potrzebujemy i ustalić wszystkie parametry. W przeciwnym wypadku, może okazać się, że kupimy pod wpływem impulsu ładne meble, które nie będą spełniały naszych potrzeb. Od czego więc należy zacząć?

 • Wizualizacja- to pierwsza konieczna czynność. Określając stylistykę mebli i projektując aranżację, łatwiej będzie nam znaleźć potrzebne sprzęty.

 • Funkcjonalności mebla- ustalmy wszystkie funkcje, jakie dany mebel powinien spełniać. Może to być pojemność, wygoda, sposób otwierania, wymiary, itp.

 • Wymiary pomieszczenia- mierzymy dokładnie pomieszczenie, by mieć pewność, że mebel w nim się zmieści oraz nie zajmie nadmiaru miejsca. Upewniamy się, że po wstawieniu go, zachowane będą ciągi komunikacyjne i wygodny dostęp.

 • Kolorystyka- nowe meble muszą pasować do całej aranżacji. Wybieramy ich kolor, mając również na uwadze to, że zbyt ciemne lub jaskrawe kolory, mogą optycznie zmniejszyć wnętrze.

Sklep meblowy- który wybrać?

Często kupno mebli wiąże się z wielogodzinnym poszukiwaniem i wizytami w wielu różnych sklepach. Tracimy swój cenny czas. Rozwiązaniem może być sklep internetowy. Zarówno stacjonarne sklepy, jak internetowe, mają swoje wady i zalety.

 • Sklep stacjonarny.

  Chociaż zakup mebli w sklepie stacjonarnym wymaga odwiedzania różnych placówek, ma on tą przewagę nad internetowym, że meble można zobaczyć na miejscu. Daje to możliwość sprawdzenia ich jakości i upewnienia się, że nam się podobają. Możemy ocenić nie tylko wygląd, ale też, jakość materiałów użytych do produkcji, stan wykończenia, stabilność i funkcjonalność. Nie musimy czekać na dostawę mebli do domu, bo możemy je otrzymać od ręki. Jest to, więc idealne rozwiązanie dla osób ostrożnych i nieufnych. Na dodatek, sklepy oferują coraz więcej usług, takich jak transport, wniesienie mebli do domu, czy montaż. Coraz więcej sklepów umożliwia skorzystanie z pomocy projektanta wnętrz i wizualizacji.

 • Sklep internetowy.

  Ten sposób zakupów cieszy się coraz większą popularnością. Kupujemy w sieci już nie tylko drobiazgi, ale także meble. To doskonałe rozwiązanie dla osób ceniących czas, gdyż można kupić szybko i bez wychodzenia z domu. Nie musimy się śpieszyć z zakupami, gdyż sklepy internetowe działają zawsze, nawet w nocy i w dni wolne od pracy. Ekspert sklepu Meblujesz.pl radzi, by przed zakupem dokładnie czytać opisy, a także zapoznać się z opiniami klientów. Chociaż nie mamy tu możliwości obejrzenia mebli, to jednak każdy produkt jest szczegółowo opisany. Klienci mogą wyrażać swoje opinie o zakupach i jest to niezwykle cenne, gdyż nawet najlepiej wyglądający mebel, może posiadać wady. Opinie klientów mogą uchronić przed złym zakupem.

 • Ceny.

  Sklepy internetowe zazwyczaj mają sporą przewagę nad stacjonarnymi. Nie ponoszą kosztów utrzymania placówki sklepu i mogą sprzedawać meble prosto od producenta, bez konieczności ich magazynowania. Dzięki temu, ich ceny są bardzo konkurencyjne. W ofercie mogą posiadać nawet designerskie meble w niskich cenach.

Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając sklep meblowy?

 • Składanie- bardzo często kupując meble, nie myślimy o tym, że otrzymamy je w paczkach i trzeba będzie je złożyć. Zanim zdecydujemy się na zakup upewnijmy się, czy meble będą do złożenia i czy w takim przypadku jesteśmy w stanie zrobić to sami.

 • Raty- wiele osób kupuje meble na raty. Sklepy internetowe, również dają taką możliwość. Zakup na raty nie jest, więc przeszkodą do poszukiwania mebli w sieci.

 • Komplety- mamy do wyboru: kupić cały zestaw lub samemu go skompletować. Upewnijmy się, że sklep ma w ofercie meble systemowe, które można z sobą zestawiać. Daje to możliwość dowolnej aranżacji według własnych potrzeb. Nie musimy się wtedy martwić, że nie uda nam się stylistycznie dobrać potrzebnego mebla.

 • Opinie- nawet, jeżeli wybieramy sklep stacjonarny, popytajmy znajomych o opinie o nim. Zebrane informacje o sklepie i jego produktach, pozwolą nam ustrzec się przed zakupem, który nie spełni naszych oczekiwań.

 

 

Materiał zewnętrzny

foto
Autor:Redakcja

Zobacz

Użytkowanie kołdry obciążeniowej jest formą terapii, którą możemy zapewnić sobie w domu. Za sprawą właściwości dociążających, okrycie oddziałuje na układ proprioceptywny, tym samym wywiera korzystny wpływ na czucie głębokie. Jeszcze do niedawna wyłącznie nieliczne grono miało okazję przekonać się na własnej skórze o jego skuteczności. Szereg badań i testów wykazał...

Wiele osób dekorujących swoje salony, kuchnie i pokoje gościnne zastanawia się nad idealnym doborem dodatków. Często sięgamy po aranżacje minimalistyczne. klasyczne (np. art deco) albo te inspirujące się industrialnym światem, czyli styl industrial. Jest jednak jeden nurt dekorowania wnętrz, który ewidentnie wybija się spośród tłumu swoimi kolorami, ekstrawagancją i odwagą...

Sieci służą do tworzenia połączeń między komputerami lub urządzeniami, drukarkami lub telefonami. Możliwe jest stworzenie sieci lokalnej – LAN – w której znajdą się urządzenia na przykład w jednym gospodarstwie domowym. Do połączenia między sprzętami oddalonymi od siebie wiele kilometrów służy sieć WAN, czyli globalna odmiana LAN. Za taką sieć możemy...