loader

Premiera nowych, innowacyjnych struktur Neptunsa na festiwalu Tommorowland

Neptunus, firma specjalizująca się w dostarczniu tymczasowych konstrukcji na eventy, zaprezentowała swoje najnowsze, innowacyjne rozwiązanie – Salacia – podczas festiwalu muzycznego Tomorrowland, na którym dziesiątki tysięcy uczestników miało okazję zobaczyć spektakularny, okrągły budynek.

Specjalnie zaprojektowana na potrzeby festiwalu konstrukcja Salacia została umieszczona na unoszących się pontonach w strefie „Garden of Madness”. Tegoroczna edycja eventu pt. „Amicorum Spectaculum – Magic will happen” odbyła się w mieście Boom w Belgii.

„Jesteśmy bardzo dumni z faktu, że ta całkowicie okrągła struktura ma swoją premierę właśnie na festiwalu Tomorrowland”, mówi dyrektor Neptunusa, Dorrie Eilers. „Nasz dział badań i rozwoju nieprzerwanie pracuje nad ulepszaniem istniejących rozwiązań oraz wprowadzaniem do oferty nowych struktur. Zdarza się, że nasi klienci sami zgłaszają zapotrzebowanie na daną konstrukcję – tak było również i w tym przypadku. Po wielu latach, Tomorrowland chciał stworzyć coś nowego, czego nikt do tej pory nie zbudował. Było to wyzwanie, które zdecydowaliśmy się podjąć i – po kilku burzach mózgów – wpadliśmy na pomysł całkowicie okrągłej struktury, co oczywiście nie będzie łatwe do zrealizowania. Jednocześnie jest to idealny dodatek do naszego portfolio na 80 rocznicę istnienia firmy!”

Nowa konstrukcja została nazwana Salacia na cześć rzymskiej bogini morza i żony Neptuna i dołączyła do serii Evolution. Budynek przykuwa uwagę ze względu na swoje wszechstronne zastosowanie. Rozpiętość budynku to 30 metrów, ale może być rozszerzona za pomocą pięciometrowego dodatkowego dachu. Wysokość wynosi od ośmiu do 12 metrów. Konstrukcja możne być otwarta lub zamknięta za pomocą ścian lub szklanych paneli. Dach jest hydraulicznie podnoszony co pozwala na szybki montaż. Ponadto Salacia może być dodana w postaci półkola do istniejącej już struktury Evolution.

Atrakcje festiwalowe

Oprócz Garden of Madness w nowej odsłonie, Neptunus zbudował strefę Freedom wykorzystując konstrukcję Evolution. Na środku znajduje się parkiet o wymiarach 50 x 70 m wraz z antresolą w kształcie litery U, co zapewnia doskonały widok na podest z DJem.

W innym miejscu na terenie festiwalu, Neptunus postawił konstrukcję Galeria Tripledecker na potrzeby głównej strefy komfortu dla gości VIP. Ta hala o powierzchni 2,400 m2 charakteryzuje się trzema kondygnacjami i unikalną konstrukcją dachu, zapewniając gościom dobry widok na scenę główną.

Ponadto Neptunus wybudował strefę LEAF, czyli unoszącą się na wodzie przestrzeń, która została połączona z nabrzeżem za pomocą dwóch pontonów.

O firmie Neptunus

Założona 80 lat temu firma Neptunus, pozostaje firmą rodzinną, znaną z kreatywności i innowacyjności swoich tymczasowych konstrukcji. Firma z siedzibą główną w Holandii i oddziałami w Wielkiej Brytanii, Belgii, Niemczech, Francji, Polsce oraz w Austrii odnosi liczne sukcesy w projektowaniu, produkcji oraz dostarczaniu wszystkich typów budynków tymczasowych. W jej magazynach znajduje się ponad 450 000 m2 wysokiej jakości konstrukcji w różnych stylach.

foto
Autor:Redakcja

Zobacz

Zbliża się najtrudniejszy czas dla smartfonów – w okresie świątecznym rośnie ryzyko ich uszkodzenia. Ponad 75% uszkodzeń takich urządzeń ma charakter mechaniczny, a średni czas życia telefonu to 18 miesięcy*. Mężczyźni uszkadzają smartfony częściej niż kobiety, a w ponad 70% przypadków „sprawcami” są osoby, które nie ukończyły 40. roku życia...

Wiosną i latem odbywa się wiele fantastycznych festiwali muzycznych. Na takich wydarzeniach moda jest równie ważna jak muzyka. Bywa nawet, że to właśnie ona zdobywa przewagę nad muzyką. W mediach plotkarskich bardzo często możemy znaleźć artykuły, które krytykują niezbyt udane stylizacje celebrytów. Moda i muzyczne inspiracje Na festiwalach muzycznych stylizacje...

Niskie i zmienne temperatury nie są łaskawe dla naszej skóry. Na jej kondycję negatywnie wpływa również mroźny wiatr czy zanieczyszczone smogiem powietrze. Możemy jednak dobrze przygotować się do tego okresu. Jak zatroszczyć się o naszą skórę jeszcze przed nadejściem zimy? Zimą skóra staje się przesuszona, częściej ulega podrażnieniom czy łuszczeniu, traci też...