loader

Winyle wracają pod strzechy

Choć koniec analogowego gramofonu odtrąbiono w latach 90., tak naprawdę nigdy nie zniknął z rynku. Przez ostatnie dwie dekady czarna płyta była zarezerwowana dla koneserów i ekscentryków, ale ostatnio zyskuje coraz większe grono zwolenników. Produkcja płyt i gramofonów rośnie, na rynku pojawiają się nowe modele, w tym te naprawdę tanie. Eksperci „Logo” sprawdzili 11 modeli i polecają sprzęt odpowiedni dla początkujących audiofili.

Gramofony znów stają się popularne, bo staromodna czarna płyta oferuje żywy dźwięk. Wprawdzie nie jest on pozbawiony zniekształceń, ale w naszych uszach brzmi znacznie naturalniej niż ten z odtwarzacza cyfrowego. Również oldschoolowy klimat i celebra związana z używaniem sprzętu nie jest bez znaczenia.

Na rynku znów są dostępne dziesiątki modeli gramofonów - od najtańszych piezoelektrycznych (oferują je nawet dyskonty), przez niedrogie, ale godne uwagi urządzenia z wkładką magnetyczną, po warte dziesiątki tysięcy złotych dzieła sztuki z najdroższych materiałów.

Marcin „Kwazar” Cisło, kultowy didżej zaprosił do swego Gagarin Studia dziennikarza muzycznego i aktywistę sceny niezależnej Filipa Kalinowskiego. Tam sprawdzili, jak grają i jakie mają funkcje najtańsze gramofony dostępne na polskim rynku.

Płyty winylowe

– Porównaliśmy  11 modeli gramofonów. Sprawdziliśmy, ile warte są tanie urządzenia producentów mniej znanych oraz tych renomowanych, którzy postanowili zawalczyć o klienta nieaudiofilskiego – podsumowuje Łukasz Figielski, redaktor magazynu „Logo”.

W czerwcowym numerze magazynu „Logo” eksperci podpowiadają, jaki model wybrać, w zależności od ceny (od 180 zł do prawie 1000 zł), pożądanych funkcji (niektóre modele obsługują głośniki bezprzewodowe, mają złącze USB, a inne nie mają niczego poza talerzem, ramieniem i pięknym dźwiękiem) i designu (są modele retro!).

 „Logo” to lifestyle’owy miesięcznik dla mężczyzn, którzy dbają o wygląd, uprawiają sport, interesują się nowościami i cenią produkty dobrej jakości. Jako jedyny na rynku zawiera obszerne działy poświęcone męskiej modzie i zasadom stylu. Znajdziemy w nim rubryki poświęcone modzie, gadżetom, nowym technologiom, sportowi, motoryzacji, pielęgnacji, kuchni i alkoholom.

foto
Autor:Redakcja

Zobacz

Zbliża się najtrudniejszy czas dla smartfonów – w okresie świątecznym rośnie ryzyko ich uszkodzenia. Ponad 75% uszkodzeń takich urządzeń ma charakter mechaniczny, a średni czas życia telefonu to 18 miesięcy*. Mężczyźni uszkadzają smartfony częściej niż kobiety, a w ponad 70% przypadków „sprawcami” są osoby, które nie ukończyły 40. roku życia...

Wiosną i latem odbywa się wiele fantastycznych festiwali muzycznych. Na takich wydarzeniach moda jest równie ważna jak muzyka. Bywa nawet, że to właśnie ona zdobywa przewagę nad muzyką. W mediach plotkarskich bardzo często możemy znaleźć artykuły, które krytykują niezbyt udane stylizacje celebrytów. Moda i muzyczne inspiracje Na festiwalach muzycznych stylizacje...

Niskie i zmienne temperatury nie są łaskawe dla naszej skóry. Na jej kondycję negatywnie wpływa również mroźny wiatr czy zanieczyszczone smogiem powietrze. Możemy jednak dobrze przygotować się do tego okresu. Jak zatroszczyć się o naszą skórę jeszcze przed nadejściem zimy? Zimą skóra staje się przesuszona, częściej ulega podrażnieniom czy łuszczeniu, traci też...