loader

Winyle wracają pod strzechy

Choć koniec analogowego gramofonu odtrąbiono w latach 90., tak naprawdę nigdy nie zniknął z rynku. Przez ostatnie dwie dekady czarna płyta była zarezerwowana dla koneserów i ekscentryków, ale ostatnio zyskuje coraz większe grono zwolenników. Produkcja płyt i gramofonów rośnie, na rynku pojawiają się nowe modele, w tym te naprawdę tanie. Eksperci „Logo” sprawdzili 11 modeli i polecają sprzęt odpowiedni dla początkujących audiofili.

Gramofony znów stają się popularne, bo staromodna czarna płyta oferuje żywy dźwięk. Wprawdzie nie jest on pozbawiony zniekształceń, ale w naszych uszach brzmi znacznie naturalniej niż ten z odtwarzacza cyfrowego. Również oldschoolowy klimat i celebra związana z używaniem sprzętu nie jest bez znaczenia.

Na rynku znów są dostępne dziesiątki modeli gramofonów - od najtańszych piezoelektrycznych (oferują je nawet dyskonty), przez niedrogie, ale godne uwagi urządzenia z wkładką magnetyczną, po warte dziesiątki tysięcy złotych dzieła sztuki z najdroższych materiałów.

Marcin „Kwazar” Cisło, kultowy didżej zaprosił do swego Gagarin Studia dziennikarza muzycznego i aktywistę sceny niezależnej Filipa Kalinowskiego. Tam sprawdzili, jak grają i jakie mają funkcje najtańsze gramofony dostępne na polskim rynku.

Płyty winylowe

– Porównaliśmy  11 modeli gramofonów. Sprawdziliśmy, ile warte są tanie urządzenia producentów mniej znanych oraz tych renomowanych, którzy postanowili zawalczyć o klienta nieaudiofilskiego – podsumowuje Łukasz Figielski, redaktor magazynu „Logo”.

W czerwcowym numerze magazynu „Logo” eksperci podpowiadają, jaki model wybrać, w zależności od ceny (od 180 zł do prawie 1000 zł), pożądanych funkcji (niektóre modele obsługują głośniki bezprzewodowe, mają złącze USB, a inne nie mają niczego poza talerzem, ramieniem i pięknym dźwiękiem) i designu (są modele retro!).

 „Logo” to lifestyle’owy miesięcznik dla mężczyzn, którzy dbają o wygląd, uprawiają sport, interesują się nowościami i cenią produkty dobrej jakości. Jako jedyny na rynku zawiera obszerne działy poświęcone męskiej modzie i zasadom stylu. Znajdziemy w nim rubryki poświęcone modzie, gadżetom, nowym technologiom, sportowi, motoryzacji, pielęgnacji, kuchni i alkoholom.

foto
Autor:Redakcja

Zobacz

Usługi tłumaczenia pozwalają na uzyskanie tekstu w niedługim czasie. Coraz częściej jednak dotyczą nie tylko samych tekstów, ale również umów czy dokumentacji medycznej lub motoryzacyjnej. To wszystko ma związek z otwartym rynkiem, a co za tym idzie, każdy chciałby spróbować możliwości, jakie daje handel samochodami, czy możliwość sprowadzenia maszyn do swojej firmy...

Kto z nas nie marzył kiedyś, czytając książkę „Wyspa Skarbów”, o popłynięciu hen daleko, przez oceany i znalezieniu skarbu pirackiego, pełnego złotych monet? Można powiedzieć, że istnieje spora grupa zapalonych osób, które takie marzenie mają i starają się je spełnić do dzisiaj. Na szczęście ich celem nie jest łupienie statków na morzu, tylko coś...

Zbliża się najtrudniejszy czas dla smartfonów – w okresie świątecznym rośnie ryzyko ich uszkodzenia. Ponad 75% uszkodzeń takich urządzeń ma charakter mechaniczny, a średni czas życia telefonu to 18 miesięcy*. Mężczyźni uszkadzają smartfony częściej niż kobiety, a w ponad 70% przypadków „sprawcami” są osoby, które nie ukończyły 40. roku życia...