loader

Najbardziej oczekiwane koncerty hip hop jesieni 2019 – sprawdź, na co się wybrać

Tej jesieni koncertów hip-hopowych jest sporo i to zarówno w dużych, jak i małych miastach. Na festiwalach zagrają zarówno zespoły, które sławę zdobyły dopiero ostatnio, jak i ci, których pamiętamy sprzed lat.

Powrót ulicznego rapu

Zacznijmy więc od żywych legend polskiego rapu. 4 października w Warszawie zagra Peja z zespołem Slums Attack. Artysta kojarzony z Poznaniem rzadko bywa w stolicy, dlatego warto wybrać się wówczas do klubu ISKRA. Pozostając przy ulicznym, nie zawsze poprawnym politycznie rapie, koncerty hip-hop zapowiada też na jesień Grubson. Największy odbędzie się chyba w Krakowie 24 listopada w Fortach Kleparz.

Z tych samych czasów polscy słuchacze mogą pamiętać piosenki Tego Typa Mesa. Dziś koncertuje on w towarzystwie Emila Blefa, który z Mesem tworzył kiedyś zespół Flexxip. Mikrotrasa obejmie trzy kluby: katowicki P23 13 września, wrocławski Stary Klasztor 3 października i poznański Klub u Bazyla, gdzie odbędzie się ostatni zapowiadany koncert 4 października.

Gorące koncerty-hipowe tej jesieni

Dla fanów koncertów hip-hopowych jesienią decyzja może być trudna, bo tego samego dnia w Łodzi w klubie Soda Underground wystąpi inny sławny muzyk. Don Guralesko będzie promował swoją nową płytę i mixtape, a towarzyszyć mu będą mniej znani raperzy młodszego pokolenia i DJ grający na żywo.

Wspominając o jesiennych koncertach hip-hopowych, można jeszcze zauważyć występ innej gwiazdy, która rozbłysła na początku XXI wieku. Zespół 52 Dębiec miał wówczas hity, które można było usłyszeć stale z głośników w autobusie czy sklepie, nie mówiąc o ówczesnych dyskotekach. Koncert promować będzie utwory frontmena grupy Hansa, który tego wieczora wystąpi też na scenie jako Hans Solo. Pod takim pseudonimem wydał ostatnio swoją drugą płytę solową. Koncert odbędzie się 10 października w Starym Klasztorze we Wrocławiu.

 

Na ambitny koncert hip-hopowy jesienią do Ełku

W Polskim hip-hopie jest dużo zjawisk, które mogą spodobać się osobom lubiącym bardziej awangardowe brzmienia. Scena muzyczna miała do nich szczęście od samego początku, gdy w swoich rockowych piosenkach rapował Kazik. Po nim nietypową drogą poszedł Fisz, który do dziś z bratem Emade jeździ od czasu do czasu w trasy koncertowe. Jedna z nich właśnie trwa, a na koncert hip-hopowy tej jesieni Fisz Emade można się wybrać m.in. do Ełku 12 października.

Inny duet w podobnym klimacie to Taco Hemingway i Dawid Podsiadło. Najbliższy koncert ma się odbyć 28 września na Stadionie Narodowym, a cała trasa obejmie jeszcze kilka polskich miast.

Ci, którzy chcą zobaczyć jesienią na koncercie hip-hopowym wielu artystów jednocześnie, powinni pomyśleć o wykupieniu karnetu na jeden z festiwali. Hip-hop Festiwal będzie miał cztery odsłony w Jeleniej Górze, Opolu, Nysie oraz Lublinie i potrwa od 10 do 13 października. To okazja do tego, by zobaczyć na scenie wielu artystów jednocześnie, a przy zakupie karnetu cena za bilet na poszczególne koncerty hip-hopowe jesienią jest szczególnie korzystna.

Artykuł partnera

foto
Autor:Redakcja

Zobacz

Tamara Erickson badała pracę i odkryła, że istnieje sześć ogólnych kategorii pracy. Każda kategoria składa się z różnych typów pracowników, którym zależy na różnych aspektach relacji pomiędzy pracodawcą a pracownikiem. Najlepszym sposobem na zaangażowanie tych zróżnicowanych pracowników jest zaprojektowanie procesu zatrudniania w oparciu o te sześć kategorii. Celem tego...

Polacy uwielbiają festiwale – wielkie imprezy muzyczne zrzeszają młodych i starszych, miłośników rocka i wielbicieli muzyki popularnej, tych, co poszukują muzycznej uczty i tych, którzy chcą się jedynie dobrze bawić. Niezależnie od tego, na jakie wrażenia liczysz, z pewnością znajdziesz dla siebie wydarzenia – zobacz, jakie festiwale czekają nas latem!...

​ Hip Hop, to muzyka którą kochasz i jesteś jej zagorzałym fanem? Czy wiesz, gdzie odbywają się najlepsze koncerty? Jeśli nie to zobacz nasze propozycje. Tym razem miasto Kraków zaskoczy nas wszystkich swoim repertuarem. Luty rozpieszcza propozycjami hip hop-owymi, nie przegap żadnej z nich! MHHF – bardzo miejski festiwal Rozszyfrujmy ten tajemniczy skrót, otóż jest...