loader

5 polskich płyt, które umilą spotkanie przy świątecznym stole

Początek grudnia to okres, w którym na ekspozycjach sklepowych królują świąteczne ozdoby. O zbliżających się świętach przypominają nam reklamy z prezentami oraz pięknie przystrojone ulice. Najbardziej znane polskie tradycje to kupowanie upominków, ubieranie choinki, przygotowywanie 12 potraw wigilijnych.

Nie możemy zapominać też o pięknej tradycji śpiewania kolęd. Niestety, nie każdy z nas jest posiadaczem dobrego słuchu muzycznego. Można powiedzieć, że niektórym z nas słoń nadepnął na ucho. Dlatego właśnie, duża część z nas woli słuchać kolęd, aniżeli je śpiewać.

Koncert kolęd i pastorałek w Bazylice Jasnogórskiej – Golec uOrkiestra

Kolędy i pastorałki braci Golec przypadną do gustu wszystkim fanom góralskiego brzmienia. Na płycie w wersji CD znajduje się 21 utworów, natomiast na DVD – 25. Zostały nagrane w Bazylice Jasnogórskiej, będącej miejscem pielgrzymek Polaków. Na płycie występuje gościnnie chór Gospel Rain. Usłyszymy też na niej Agatę Szymczewską, beskidzkich dudziarzy i trombiciarzy.

Kolędy – Arka Noego

Arka Noego to jeden z najpopularniejszych zespołów dziecięcych w Polsce, a ich kolędy spodobają się nie tylko najmłodszym. Ta płyta będzie zachęcała najmłodszych do nauczenia się kolęd. Wykonawcy dziecięcy z pewnością pomogą naszym pociechom poczuć klimat świąt Bożego Narodzenia. Na płycie odnajdziemy takie kolędy jak „Gdy śliczna panna”, „Cicha Noc” oraz różne pastorałki.

Cała Polska śpiewa kolędy – Różni wykonawcy

Ta płyta to dobra okazja do posłuchania kolęd w wykonaniu największych gwiazd polskiej estrady. Usłyszymy na niej Krzysztofa Krawczyka, Michała Bajora, Natalię Kukulską, czy Andrzeja Piasecznego. Zestaw składa się z dwóch płyt – pierwsza to kolędy w polskim wykonaniu, natomiast druga – w zagranicznym. Na drugim krążku możemy posłuchać Jimmiego Smitha wykonującego piosenkę „Jingle Bells”, Dinah Washington i jej wersję „Silent Night” oraz Joego Williamsa w utworze „Let It Snow, Let It Snow, Let It Snow”.

Stół wigilijny

Najpiękniejsze kolędy – Mazowsze

To propozycja dla sympatyków muzyki ludowej. Zespół Mazowsze jest jednym z najbardziej znanych promotorów polskiego folkloru. Pastorałki i kolędy w wykonaniu Mazowsza wprowadzą przy wigilijnym stole niepowtarzalny klimat. Na płycie usłyszymy większość najbardziej klasycznych polskich kolęd. Oprawa muzyczna bożonarodzeniowego spotkania umili wspólny czas całej rodzinie.

Gwiazdy po kolędzie – różni wykonawcy

Gwiazdy po kolędzie to płyta, na której usłyszymy młodsze pokolenie polskiej sceny popu – Rafał Brzozowski, Sarsa, Margaret, czy Kasia Popowska. Znajdziemy tam takie utwory jak „All I want for Christmas is you”, „Let it Snow”, czy „Ten zimowy czas”.

Piękną tradycję śpiewania i słuchania kolęd warto przekazywać najmłodszemu pokoleniu. Bożonarodzeniowe pieśni sprawią, że nastrój przy wigilijnym stole będzie podniosły i uroczysty. Święta to okres, w którym warto zrelaksować się i spędzić czas z najbliższą rodziną. Polskie kolędy i pastorałki zapewnią całej rodzinie wspomnienia, które pozostaną na całe życie.  

foto
Autor:Redakcja

Zobacz

Spośród wszystkich zespołów, które pojawiły się w bezpośrednim następstwie punk rocka pod koniec lat 70., niewiele z nich było tak trwałych i popularnych jak The Cure. Prowadzony przez liczne wcielenia gitarzysty/wokalisty Roberta Smitha (urodzonego 21 kwietnia 1959 r.), zespół stał się znany ze swoich powolnych, ponurych wirów i upiornego wyglądu Smitha, wizerunku...

Nadchodzące miesiące to rzadka okazja, by zobaczyć na żywo Xzibita w Warszawie i Krakowie, a także wyjątkowy urodzaj, jeśli chodzi o koncerty w Łodzi. To tylko niektóre ciekawe wydarzenia muzyczne zapowiedziane na końcówkę roku. Fani rapu mają szczęście, bo w listopadzie i grudniu 2019 najciekawsze są właśnie hip-hopowe koncerty. W grudniu 2019 najlepsze koncerty będą w...

Pobieranie filmów z Facebooka Portale społecznościowe służą użytkownikom do dzielenia się treścią w formie pisanej, audio, a także filmów wideo. Niestety, największy serwis społecznościowy, jakim jest Facebook, nie umożliwia bezpośredniego ściągania filmów na dysk. Irytuje to użytkowników, którzy chcą zapisywać ciekawe nagrania znajomych, filmy instruktażowe, czy...