loader

Czego słuchają polscy muzycy? Rock, pop i jazz rządzą!

Polska muzyka cieszy się coraz większą popularnością. 46% utworów, których słuchamy to piosenki rodzimych artystów. Czego słuchamy najchętniej? Rock, pop i jazz to gatunki muzyczne, które królują w naszych głośnikach – tak wynika z badań przeprowadzonych przez Play & Tidal.

Zastanawiałeś się kiedyś, jaki procent muzyki, którą słuchasz stanowi twórczość polskich artystów, ile by to było? Pretekstem do postawienia tego pytania była tegoroczna Gala Wręczenia Fryderyków. Uczestnicy imprezy – w tym także obecni tam muzycy -  za pomocą specjalnej aplikacji wskazali, jakich rodzajów muzyki słuchają najczęściej. Pomysłodawcą akcji był Play & Tidal – Oficjalny Partner Muzyczny Gali.

- W tym momencie jest tylu fantastycznych polskich artystów, czego dowodem jest ta Gala – powiedział Piotr Zioła.

Ankietowani są tego samego zdania, co laureat Fryderyka, ponieważ twórczość rodzimych artystów stanowi duży odsetek ich muzycznych bibliotek. Prawie połowa utworów, które słuchają – aż 46% - to polska muzyka.  Najpopularniejszym gatunkiem muzycznym okazał się rock. Ten gatunek cieszy się dużą popularnością wśród mężczyzn. Na podium znalazł się także pop. Pierwszą trójkę zamyka jazz. Co ciekawe, posiadający ponad stuletnią tradycję gatunek wyprzedził nowoczesne gatunki muzyczne.

Najpopularniejsza muzyka

Jak na tle tych badań wyglądają preferencje muzyczne użytkowników Tidala? Wygrywa pop. Na podium znalazł się także hip-hop i muzyka alternatywna.

- Najważniejsza jest jakość, jeżeli ktoś jest jakiś, jeżeli ma coś do powiedzenia, nie musi się przepychać łokciami, bo go zauważą. – powiedział Organek.

Nie sposób nie z nim nie zgodzić. Dobra muzyka obroni się zawsze. Ważne, by muzyka sprawiała nam frajdę i słuchana była z legalnych źródeł, np. serwisów streamingowych takich jak Tidal. Jego muzyczny katalog obejmuje ponad 46 milionów piosenek, z czego kilkaset tysięcy to utwory polskich artystów.

foto
Autor:Redakcja

Zobacz

Wzmacniacz niskich częstotliwości jest integralną częścią każdego systemu AV, niezależnie od tego, czy jest to system stereo, czy wielokanałowe kino domowe. Źródłem treści w tym konkretnym przypadku może być dowolna liczba urządzeń, od smartfonów po odtwarzacze winylowe, ale wzmacniacz zawsze będzie odbierał sygnał audio. Czym są? Czym się różnią? Przedwzmacniacz jest...

Spośród wszystkich zespołów, które pojawiły się w bezpośrednim następstwie punk rocka pod koniec lat 70., niewiele z nich było tak trwałych i popularnych jak The Cure. Prowadzony przez liczne wcielenia gitarzysty/wokalisty Roberta Smitha (urodzonego 21 kwietnia 1959 r.), zespół stał się znany ze swoich powolnych, ponurych wirów i upiornego wyglądu Smitha, wizerunku...

Nadchodzące miesiące to rzadka okazja, by zobaczyć na żywo Xzibita w Warszawie i Krakowie, a także wyjątkowy urodzaj, jeśli chodzi o koncerty w Łodzi. To tylko niektóre ciekawe wydarzenia muzyczne zapowiedziane na końcówkę roku. Fani rapu mają szczęście, bo w listopadzie i grudniu 2019 najciekawsze są właśnie hip-hopowe koncerty. W grudniu 2019 najlepsze koncerty będą w...