loader

Jak wybrać prezent dla miłośnika muzyki?

 

Zamiłowanie do słuchania muzyki nie jest wcale szczególnie niszowym hobby. Wiele osób ceni dobrą muzykę, ma swoje ulubione zespoły i wykonawców. Są jednak tacy ludzie, dla których muzyka jest czymś szczególnie istotnym. Jak wybrać prezent dla takiej osoby?

Dobry prezent to prezent dopasowany do zainteresowań obdarowywanej osoby

Dla wielu osób konieczność kupowania prezentów jest przykrym obowiązkiem, ponieważ wymaga czasu, środków i dobrego zaplanowania, co właściwie należałoby kupić. Jeśli jednak dobrze zastanowimy się nad tym, jakie są zainteresowania osoby, dla której kupujemy upominek, to jego wybór będzie o wiele łatwiejszy. Oczywiście są takie sytuacje, w których trudno jednoznacznie określić realne pasje danej osoby (na przykład wówczas, gdy jest to ktoś, kogo zna się od niedawna lub relacje opierają się wyłącznie na kwestiach zawodowych), ale wówczas można porozmawiać ze wspólnymi znajomymi lub sięgnąć po jeden z prezentów o uniwersalnym charakterze. We wszystkich pozostałych sytuacjach należy raczej skupić się na tym, co dana osoba lubi, czym się interesuje i jakie są jej marzenia.

Pomysły na prezent dla miłośnika muzyki

Jeśli mamy już pewność, co do tego, że obdarowywana osoba interesuje się przede wszystkim muzyką, sprawa nie będzie trudna. Istnieje wiele przedmiotów, które można wybrać na prezent w takiej sytuacji. Wybór konkretnego rozwiązania warto uzależnić od tego, na jaką okazję kupujemy prezent (na imieniny można wybrać coś mniej kosztownego, a na okrągłe urodziny można wybrać coś z wyższej półki) oraz od tego, kim jest dla nas dana osoba (zupełnie inne upominki wręcza się dzieciom lub rodzicom, a inne życiowym partnerom lub dalekim krewnym). Oto garść pomysłów na prezent dla miłośnika muzyki:

  • Dobre słuchawki – nie każdy, kto przepada za słuchaniem muzyki, może pozwolić sobie na zakup wysokiej klasy słuchawek muzycznych, które będą miały odpowiednie pasmo przenoszenia i będą świetnie izolowały od dźwięków otoczenia. Słuchawki będą dobrym pomysłem na upominek, ale należy liczyć się z wydatkiem, co najmniej, kilkuset złotych.  
  • Głośniki – jeśli udało nam się ustalić, że obdarowywana osoba planuje wymienić głośniki na nowe, to doskonała okazja, by kupić je w prezencie. W zależności od tego, z jakiej są półki cenowej, można kupić je samodzielnie lub zaktywizować innych (znajomych, członków rodziny) do kupna wspólnego upominku. Mogą to być zarówno standardowe modele do nagłośnienia w warunkach domowych, jak również głośnik JBL w wariancie przenośnym, który można zabrać ze sobą wszędzie i słuchać muzyki wszędzie tam, gdzie najdzie nas na to ochota.
  • Sprzęt do odtwarzania muzyki – nowa wieża do odtwarzania muzyki lub adapter do odtwarzania płyt winylowych to kolejny ciekawy pomysł na prezent dla fana dobrej muzyki. Nie będzie to prezent w niskiej cenie, dlatego warto po niego sięgnąć przy jakiejś szczególnej okazji (jak okrągłe urodziny), a nawet wówczas można kupić go wspólnie z innymi bliskimi.
  • Płyta ulubionego zespołu lub wykonawcy – jeśli tylko dobrze orientujemy się w kwestii ulubionych wykonawców obdarowywanej osoby, to zakup płyty CD lub płyty winylowej (o ile dana osoba będzie ją miała na czym odtworzyć) to doskonały pomysł na niezbyt kosztowny prezent. Upominek tego typu będzie odpowiednim wyborem praktycznie na każdą okazję i sprawdzi się także wówczas, gdy chcemy sprawić komuś radość zupełnie bez okazji.
  • Bilety na koncert – upominek może mieć charakter przeżycia, wydarzenia, wycieczki lub wyjścia w ciekawe miejsce. Trudno wyobrazić sobie lepszy upominek tego typu dla miłośnika dobrej muzyki od biletów na wydarzenie muzyczne. Przy zakupie biletów na koncert lub inne wydarzenie muzyczne, warto mieć na uwadze to, że większość osób preferuje wychodzenie na koncerty w towarzystwie i dlatego najlepiej jest kupić przynajmniej dwa bilety nawet wówczas, gdy ma to być prezent dla jednej osoby.
  • Książka o muzyce – biografia ulubionego twórcy lub opracowanie na temat wybranego gatunku muzyki to świetny pomysł na niezbyt kosztowny prezent dla miłośnika muzyki. Przy wyborze upominku tego typu warto zwrócić uwagę na estetykę wydania. Niektóre książki mogą być dostępne w różnych wydaniach (w twardej i miękkiej oprawie, ilustrowane, ze zdjęciami lub bez), dlatego warto porównać różne warianty i wybrać ten, który prezentuje się najlepiej.
  • Muzyczne gadżety – zamiłowanie do muzyki może się objawiać nie tylko jej namiętnym słuchaniem, ale też otaczaniem się przedmiotami, które nawiązują do muzycznej tematyki. Dla miłośnika muzyki można wybrać koszulkę z tematycznym nadrukiem, budzić w kształcie starego magnetofonu albo skarpetki w winylowe płyty – możliwości jest niezwykle wiele, wystarczy tylko poszukać odpowiedniego przedmiotu.

Jeśli dobrze znamy zainteresowania osoby, dla której wybieramy prezent, to sam proces zakupowy nie będzie szczególnie skomplikowany. Wystarczy tylko zorientować się, czy wyszukane pomysły na prezent nie są już w posiadaniu obdarowywanej osoby. W przypadku, gdy nie mamy co do tego pewności, można też zastosować bezpieczne wyjście i kupić kartę podarunkową do sklepu z muzyką lub z muzycznymi gadżetami, by obdarowana osoba sama mogła wybrać dla siebie to, co uzna za najlepszy upominek.

 

Materiał zewnętrzny

foto
Autor:Redakcja

Zobacz

Wzmacniacz niskich częstotliwości jest integralną częścią każdego systemu AV, niezależnie od tego, czy jest to system stereo, czy wielokanałowe kino domowe. Źródłem treści w tym konkretnym przypadku może być dowolna liczba urządzeń, od smartfonów po odtwarzacze winylowe, ale wzmacniacz zawsze będzie odbierał sygnał audio. Czym są? Czym się różnią? Przedwzmacniacz jest...

Spośród wszystkich zespołów, które pojawiły się w bezpośrednim następstwie punk rocka pod koniec lat 70., niewiele z nich było tak trwałych i popularnych jak The Cure. Prowadzony przez liczne wcielenia gitarzysty/wokalisty Roberta Smitha (urodzonego 21 kwietnia 1959 r.), zespół stał się znany ze swoich powolnych, ponurych wirów i upiornego wyglądu Smitha, wizerunku...

Nadchodzące miesiące to rzadka okazja, by zobaczyć na żywo Xzibita w Warszawie i Krakowie, a także wyjątkowy urodzaj, jeśli chodzi o koncerty w Łodzi. To tylko niektóre ciekawe wydarzenia muzyczne zapowiedziane na końcówkę roku. Fani rapu mają szczęście, bo w listopadzie i grudniu 2019 najciekawsze są właśnie hip-hopowe koncerty. W grudniu 2019 najlepsze koncerty będą w...