loader

10 najpopularniejszych gier edukacyjnych dla całej rodziny

Wiedza utrwala się niewątpliwie w czasie zabawy. Warto więc kupować dzieciom gry, które przy okazji również uczą. Po jakie tytuły dobrze jest sięgnąć w sklepie?

1. Monopoly

Monopoly to zdecydowanie jedna z bardziej znanych gier planszowych na świecie. To w zasadzie gra ekonomiczna. W jej czasie przydaje się podstawowa wiedza matematyczna. Poza tym dziecko uczy się planować inwestycje.

2. Zgadnij kto?

To fantastyczna gra logiczna, za którą przepadają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Polega na zgadywaniu, jaką osobę czy przedmiot wybrał na swojej tablicy przeciwnik. Pytania muszą być zadawane tak, aby gracz mógł odpowiedzieć jedynie tak lub nie.

3. Scrabble

To kolejna gra popularna również wśród osób dorosłych. Grać w nią mogą całe rodziny w jesienne i zimowe wieczory. To szansa na naukę nowych słów.

4. Tabliczka mnożenia

Dzieciom matematyka na ogół kojarzy się z niezbyt ciekawymi i trudnymi zadaniami do wykonania. W takim przypadku warto do nauki wykorzystać grę tabliczka mnożenia.

5. Kalambury

To jedna z najciekawszych gier przeznaczonych dla całej rodziny. Wprawdzie nie kojarzy się na ogół z nauką, ale w czasie gry należy wykazać się wieloma umiejętnościami. Przydatne są zdolności aktorskie i kreatywność. To też szansa na naukę logicznego myślenia.

6. Gry edukacyjne w języku angielskim

Gry mogą być też świetną okazją do nauki języka obcego np. angielskiego. Gry w  języku angielskim dostosowane są do dzieci w różnym wieku i rozwijają przede wszystkim ich słownictwo.

Rodzinne gry planszowe

7. 5 sekund

Gra 5 sekund to zabawa dla całej rodziny. Polega na tym, że kolejne osoby po wylosowaniu pytania mają zaledwie 5 sekund na udzielenie odpowiedniej odpowiedzi. W tym  przypadku liczy się oczywiście szybkość i zdolność logicznego myślenia. Poza tym przydatne jest szybkie kojarzenie faktów.

8. Mały odkrywca

Seria gier pod tym tytułem to świetna rozrywka połączona ze sporą dawką wiedzy i to z różnych dziedzin. W czasie zabawy maluch poznaje anatomię, kosmos czy uczy się podstawowych zasad bezpieczeństwa.

9. Gry memo

Gry memo, a więc gry pamięciowe to doskonały trening pamięci. Polegają na tym, że gracze muszą zapamiętać elementy gry i ich ułożenie, tak aby w czasie swojej kolejki dopasować parę takich samych obrazków.

10. Gry quizowe

Klasyczne gry oparte na zasadach quizu to propozycja już dla nieco starszych dzieci. Obecnie na rynku wybór gier tego rodzaju jest coraz większy. Dotyczyć one mogą różnych dziedzin wiedzy. Od jakiegoś czasu coraz popularniejsze są m.in. gry związane z ortografią, które pomagają dzieciom zapamiętać trudne zasady języka polskiego.

Gry edukacyjne to niewątpliwie świetna zabawy i forma spędzania wolnego czasu ze swoimi dziećmi. W czasie beztroskiej zabawy można przy okazji nauczyć się czegoś nowego i rozwijać swoje umiejętności w różnych aspektach. Czas spędzany z dziećmi jest bezcenny, a jeśli przy okazji można się czegoś nauczyć, to już doskonale. Warto przy tym wiedzieć, że nieco zyskać na tym mogą nie tylko dzieci, ale i osoby dorosłe. Uczyć się można w każdym wieku.

foto
Autor:Redakcja

Zobacz

Mija dwadzieścia lat od międzynarodowej premiery w londyńskim kinie Odeon Leicester Square filmu Chrisa Columbusa "Harry Potter i kamień filozoficzny". Była to pierwsza filmowa adaptacja szybko rozwijającej się serii o Harrym Potterze autorstwa J.K. Rowling. Machina promocyjna napędzana była przez zwiastuny, zdjęcia i relacje z planu. Działała ona od wielu miesięcy i zbudowała...

Wersow jest siłą i wciąż bije nowe rekordy. Kto jest liderem rankingu Forbesa w kategorii marek osobistych i produktów dla kobiet? Jej zasięg jest imponujący. Ile zarabia Wersow? Stan jej konta rośnie proporcjonalnie do liczby zwolenników, którzy chcą znać jej wzrost, wagę i śledzą jej ruchy w mediach społecznościowych.  Wersow - Kim ona jest? Magazyn Forbes...

Robert Pattinson, najbardziej znany ze swojej przełomowej roli w filmie "Zmierzch" jako wampir Edward Cullen, stał się znany z pracy w niezależnych dramatach i komediach. Choć Pattinson zasłużył na pochwałę za wiele swoich post- "Zmierzchu", to nie wszystkie jego filmy były przebojem krytyków.  Oto każdy film w filmografii Roberta Pattinsona, oceniany przez krytyków...