loader

Jak tanio przygotować oryginalne spotkanie z najbliższymi?

Nadchodzi czas, kiedy częściej niż zazwyczaj spotykamy się w gronie przyjaciół i rodziny – w krótkim czasie mamy następujące po sobie Andrzejki, Święta i noc Sylwestrową. Wszystkie te okazje to świetny pretekst do zorganizowania wspólnej kolacji czy małego przyjęcia. Tylko jak poradzić sobie z tym wszystkim bez nadwyrężania domowego budżetu? Jest na to kilka prostych sposobów, a do większości z nich przyda się nowa aplikacja mobilna Taste&Share.

Kto z nas nie lubi biesiadowania przy stole zastawionym przysmakami czy wciągających rozmów do rana? Kiedy możemy zapomnieć o naszych codziennych obowiązkach, zmartwieniach i skupić się na miłym spędzaniu czasu. Jednak przygotowanie dań jest zawsze największym wyzwaniem dla organizatora – nie tylko z logistycznego punktu widzenia, ale także finansowego. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby eleganckie spotkanie zorganizowane było przy naprawdę niewielkich nakładach finansowych. Dzięki kreatywnemu podejściu do tego tematu będziemy mogli pozwolić sobie na zaproszenie większej liczby gości lub, co jeszcze lepsze, zorganizowaniu kilku spotkań po sobie.

Gotowanie bez robienia zakupów? Da się!

Przygotowanie ciekawego menu, kiedy nie mamy na nie dużego budżetu nie jest tak skomplikowane jak nam się wydaje. Wystarczy odrobina kreatywności, gotowość do robienia rzeczy niebanalnych, trochę chęci do eksperymentowania w kuchni. Z bardzo wielu nieoczywistych składników można wyczarować coś naprawdę fantastycznego. W dodatku wcale nie musimy tych produktów kupować – wystarczy, że ktoś w naszej najbliższej okolicy będzie chciał oddać to, czego ma za dużo albo czego nie jest w stanie zjeść np. przed nadchodzącym urlopem. Niedawno w internecie pojawiła się nowa, darmowa aplikacja mobilna Taste&Share, umożliwiająca użytkownikom oddawanie produktów spożywczych, które z jakiegoś powodu nie są już im potrzebne. Za jej pośrednictwem możemy znaleźć właśnie w najbliższej okolicy kilka produktów spożywczych, które na pewno przydadzą się do przygotowania naszego przyjęcia. Może ktoś będzie miał do oddania jajka, trochę owoców, mąkę? Brzmi jak pyszne, własnoręcznie i szybko upieczone ciasto.

„Share” znaczy także „nie marnuję”

Aplikacja Taste&Share to platforma komunikacji pomiędzy użytkownikami, która ma ułatwić dzielenie się żywnością w myśl idei ograniczenia marnowania jedzenia. Aplikacja jest darmowa i powstała na dwa systemy operacyjne – Android oraz iOS. Jest bardzo intuicyjna w działaniu, więc bez problemu korzystać z niej mogą użytkownicy w każdym wieku. Korzystając z niej nie dość, że zaoszczędzimy sporo pieniędzy (w końcu nie będziemy musieli robić części zakupów) to jeszcze będziemy mieli pozytywny wpływ na nasze środowisko naturalne. W końcu im mniej dobrej żywności trafi do kosza, tym lepiej dla naszej planety.  

Imprezowe przysmaki

Nieoczywiste przysmaki, które zrobisz prawie za darmo

Zanim jednak wybierzesz się do sąsiadów po produkty, które oddali w aplikacji, sprawdź co masz pod ręką. Zajrzyj do szafek, lodówki – myśl niestandardowo o tym, co chcesz ugotować! Jeśli nie masz pomysłu koniecznie poszukaj inspiracji w internecie – to jest kopalnia świetnych rozwiązań. Szukanie zacznij najlepiej od strony internetowej programu edukacyjnego, w ramach którego powstała wspomniana aplikacja: TasteAndShare.pl. Są na niej przepisy, porady, a także ciekawa broszura do pobrania. Pomyśl jakie zaskoczenie na twarzach swoich gości wywołasz jeśli przygotujesz wyśmienitą kolację, a dopiero potem opowiesz im z czego została zrobiona i jak wszyscy razem dzięki temu przyczyniliście się do zmniejszenia skali ważnego problemu. Może to będzie przyczynek do kolejnej ciekawej dyskusji do rana?

Jeśli wśród gości będą wegetarianie możesz zdecydować się na menu bezmięsne… to jedna z propozycji (całe przepisy są do znalezienia w internecie):

  •     Przystawka: obierki z ziemniaków (po upieczeniu z oliwą są lepsze niż chipsy)
  •     Zupa: krem z warzyw odebranych z Taste&Share na bazie z obierkowego bulionu warzywnego
  •     Danie głównie: szaszłyki warzywno-owoce (z tego co akurat jest pod ręką) w tempurze
  •     Deser: pudding ze starego, wysuszonego chleba z lodami waniliowymi

Ty też dziel się z innymi!

Bywają i takie sytuacje, że pomimo świetnego zaplanowania całego menu (liczby i składu potraw) i tak przeszacujemy, w efekcie czego po spotkaniu zostanie nam sporo jedzenia. W takim wypadku niestety najczęściej większość dań ląduje w koszu, a nie musi! Wręcz nie powinna. Nie podajesz przecież gościom niejadalnych dań, więc nie ma powodu, żeby je wyrzucać tylko dlatego, że jest ich za dużo. Tutaj z pomocą znowu przychodzi aplikacja Taste&Share. Tym razem możesz skorzystać z niej oddając to, co u Ciebie może się zmarnować. Może w ten sposób uratujesz czyjeś domowe przyjęcie? Nie wyrzucaj, podziel się z innymi!

foto
Autor:Redakcja

Zobacz

Mija dwadzieścia lat od międzynarodowej premiery w londyńskim kinie Odeon Leicester Square filmu Chrisa Columbusa "Harry Potter i kamień filozoficzny". Była to pierwsza filmowa adaptacja szybko rozwijającej się serii o Harrym Potterze autorstwa J.K. Rowling. Machina promocyjna napędzana była przez zwiastuny, zdjęcia i relacje z planu. Działała ona od wielu miesięcy i zbudowała...

Wersow jest siłą i wciąż bije nowe rekordy. Kto jest liderem rankingu Forbesa w kategorii marek osobistych i produktów dla kobiet? Jej zasięg jest imponujący. Ile zarabia Wersow? Stan jej konta rośnie proporcjonalnie do liczby zwolenników, którzy chcą znać jej wzrost, wagę i śledzą jej ruchy w mediach społecznościowych.  Wersow - Kim ona jest? Magazyn Forbes...

Robert Pattinson, najbardziej znany ze swojej przełomowej roli w filmie "Zmierzch" jako wampir Edward Cullen, stał się znany z pracy w niezależnych dramatach i komediach. Choć Pattinson zasłużył na pochwałę za wiele swoich post- "Zmierzchu", to nie wszystkie jego filmy były przebojem krytyków.  Oto każdy film w filmografii Roberta Pattinsona, oceniany przez krytyków...