loader

Jak przebiega czyszczenie sofy tapicerowanej?

Każdy z nas ceni sobie czystość. W naszych domach jest to stan wyjściowy. W momencie, gdy zaczyna być brudno, wzbiera w nas poczucie, że coś jest nie takie, jak być powinno. Wynika to z wielu różnych czynników. Podświadomie zdajemy sobie sprawę z tego, że czyste wnętrza są dla nas znacznie bardziej bezpieczne, ponieważ nie znajduje się tam wiele drobnoustrojów, które lubią rozwijać się w brudzie.

Czy wiesz jaki wpływ na Twoje życie mają roztocza oraz innego typu mikroskopijne organizmy? Przebywanie w stałym kontakcie z drobnoustrojami może prowadzić do ciągłego uczucia zmęczenia. Niektórzy mogą doświadczać bólów głowy, a alergicy zgłaszają nawet duszności. Tego typu doświadczenia mogą być szczególnie nieprzyjemne dla dzieci. Warto z tego powodu dbać o czystość naszych tapicerek meblowych, ponieważ to w nich najczęściej żyją roztocza.

Brud osiada na tkaninie, a następnie wnika pomiędzy włókna. Jeżeli nie uda nam się go dostatecznie szybko usunąć, to tworzy się tam gruba oraz zbita warstwa zanieczyszczeń. Jest to bardzo dobre środowisko bytowania dla wszelkiego rodzaju mikroskopijnych organizmów, które następnie mnożą się w bardzo szybkim tempie. Ręcznie możemy nie być w stanie ich wyeliminować. Konieczne będzie skorzystanie z pomocy profesjonalnej firmy sprzątającej, która oferuje pranie tapicerki na Targówku.

Z czego wynika skuteczność profesjonalnej usługi?

Metoda ekstrakcyjna jest to jeden z najlepszych sposobów na usuwanie brudu oraz innego rodzaju zanieczyszczeń stałych. Polega ona na zastosowaniu nowoczesnych urządzeń piorących, takich jak ekstraktor ciśnieniowy, odkurzacze piorące oraz szorowarki. Cały proces realizowany jest przez doświadczonego pracownika, który przeszedł odpowiednie przeszkolenie. Posiada on bardzo ważne zadanie. Musi dobrać właściwy detergent. A w jaki sposób przebiega cała usługa?

  1. Rozpoznanie – pracownik zjawia się pod wskazanym przez Ciebie adresem, gdzie dokonuje rozpoznania. Przygląda się on dokładnie tapicerce meblowej, aby rozpoznać tkaninę, z której została wykonana. Następnie na tej podstawie dobiera właściwe metody oraz środki czystości.
  2. Odkurzanie – nie można przeprowadzić prania bez wcześniejszego odkurzania. Ta dobrze znana czynność pozwala nam wyeliminować zanieczyszczenia o ostrych krawędziach, które przyspieszają proces przecierania się materiału. Regularne usuwanie okruchów, piasku oraz innych suchych zanieczyszczeń znacznie wydłuża żywotność tkaniny.
  3. Odplamianie – jeżeli zachodzi taka konieczność, pracownik wykorzystuje mocne w działaniu środki żrące, których celem jest wybawienie najbardziej uporczywych plam. Detergenty tego typu rozprowadza się wyłącznie na powierzchni zabrudzenia.
  4. Zasadnicze pranie – przy pomocy wcześniej wymienionych urządzeń specjalista rozprowadza środek czystości po całej powierzchni tapicerki, a później wprowadza go w głębokie warstwy materiału. Detergent rozpuszcza zbity brud, a następnie zostaje odessany wraz z nadmiarem wilgoci przy pomocy ekstraktorów ciśnieniowych.

Jak często zamawiać profesjonalne czyszczenie sofy?

Specjaliści zalecają, aby usługę przeprowadzać przynajmniej jeden raz w ciągu roku. Pomoże Ci to w utrzymaniu czystości. Regularne zamawianie usługi pozwala również na utrzymanie wszystkich pozytywnych efektów usługi w tym długotrwałej ochrony. Nowoczesne środki czystości pozwalają wytworzyć warstwę ochronną, która spowalnia działanie promieniowania UV. Dzięki temu tkaniny znacznie dłużej utrzymują swój kolor.

Możesz zwiększyć częstotliwość, jeżeli uznasz to za konieczne. Na taki krok często decydują się przedsiębiorcy. Ich biura bywają oblegane przez dziesiątki osób dziennie, tapicerka meblowa w takiej sytuacji wymaga znacznie więcej uwagi. Również rodzice oraz właściciele zwierząt domowych powinni zastanowić się, czy ich meble wypoczynkowe nie powinny być prane częściej. Odpowiednia pielęgnacja przeprowadzona przez profesjonalistę to skuteczny sposób na usunięcie brudu oraz nieprzyjemnego zapachu, który wydzielają zaniedbane tkaniny.

Artykuł partnera

foto
Autor:Redakcja

Zobacz

Markowe spódnice damskie to kwintesencja kobiecego stylu, który sprawdzi się zarówno na co dzień, jak i podczas specjalnych okoliczności. Z pewnością są synonimem najwyższej jakości, po którą warto sięgać, by zagwarantować sobie produkt przeznaczony do wieloletniego użytkowania. Faktem jest, iż markowe ubrania wiążą się z nieco wyższym kosztem, aczkolwiek w takich...

Depilacja laserowa to najlepsza metoda usuwania niechcianych włosów. Zapewnia trwałe rezultaty i komfort każdego dnia. Aby zabieg był bezpieczny, skóra nie może być podrażniona, opalona lub sucha. Jakie przygotowanie jest wymagane do zabiegu depilacji laserowej? Należy zapoznać się z instrukcją dotyczącą obszaru, na którym będzie odbywał się zabieg. Właściwe przygotowanie...

Nowy rok szkolny to nie tylko wczesne poranki, nowe zeszyty, zadania domowe i zajęcia pozalekcyjne. Oznacza on również drugie śniadanie! Znalezienie zdrowych przekąsek, które są smaczne, pożywne i łatwe do zjedzenia może być trudne. Wielu rodziców zastanawia się, czy kanapki to najlepsza opcja do szkoły. Jeśli jesteś jednym z tych rodziców, mamy sprawdzone sposoby na zrobienie...