loader

Jak się przygotować do depilacji laserowej? Oto kilka wskazówek

Depilacja laserowa to najlepsza metoda usuwania niechcianych włosów. Zapewnia trwałe rezultaty i komfort każdego dnia. Aby zabieg był bezpieczny, skóra nie może być podrażniona, opalona lub sucha. Jakie przygotowanie jest wymagane do zabiegu depilacji laserowej? Należy zapoznać się z instrukcją dotyczącą obszaru, na którym będzie odbywał się zabieg.

Właściwe przygotowanie skóry do zabiegu usuwania włosów laserem

Aby mieć pewność, że depilacja laserowa przebiegnie zgodnie z planem, a Ty uzyskasz pożądane rezultaty, musisz zrobić tylko kilka rzeczy. Oto najważniejsze wskazówki.

Ważne jest, aby zaplanować zabieg z wyprzedzeniem

Unikaj ekspozycji na słońce przez miesiąc przed planowanym zabiegiem. Unikaj opalania i chroń skórę kremami z filtrem (SPF 50) w słoneczne dni. Ograniczenia dotyczące opalania dotyczą zarówno tradycyjnego opalania, jak i korzystania z łóżek opalających. Nie zaleca się również stosowania samoopalaczy. Nie jest możliwe wykonanie depilacji laserowej na opalonej skórze. Może to prowadzić do przebarwień i pieczenia. Zabieg dobrze jest zaplanować po powrocie z wakacji. Sprawdź ofertę na depilację laserową w Warszawie.

Depilacja laserowa

Jak przygotować się do depilacji laserowej w domu?

Należy unikać wszelkich metod depilacji, które mogą powodować podrażnienia skóry, takich jak woski lub pasty cukrowe, depilatory mechaniczne, pęsety, nitki. Tego typu metody depilacji należy zaprzestać przynajmniej na miesiąc przed zabiegiem laserowego usuwania włosów. Należy trzymać się zwykłej maszynki do golenia i delikatnego żelu lub kremu do depilacji w piance o sprawdzonym działaniu.

Do depilacji laserowej pacjent musi przygotować się poprzez samodzielną depilację w domu. Miejsca, które będą depilowane musimy ogolić dzień wcześniej. Używamy do tego celu jednorazowej maszynki do golenia. Jeśli włosy szybko odrastają, depilację można wykonać jeszcze tego samego dnia lub kilka godzin wcześniej. Nie należy podejmować prób samodzielnej depilacji obszaru, który ma być poddany zabiegowi laserowemu. Może to spowodować uszkodzenie skóry.

Należy odstawić niektóre substancje

Ważne jest również, aby przez dwa tygodnie przed zabiegiem unikać substancji chemicznych uczulających na światło, takich jak te znajdujące się w herbatach, ziołach i suplementach (np. wit. A, C i E), a przez trzy - cztery tygodnie po - antybiotyków. Nie będziemy już przyjmować dziurawca, nagietka, rumianku czy skrzypu polnego. Przestajemy też przyjmować Ketonal, Aspirynę czy Ibuprofen na 24 godziny przed zabiegiem. Co najmniej 4 tygodnie przed zabiegiem należy zaprzestać stosowania kremów z retinolem, np. na trądzik. Doustną terapię retinoidami należy przerwać na 6 miesięcy przed zabiegiem.

Należy pamiętać o tym, jak przygotować się do depilacji laserowej. Zalecamy unikanie peelingów chemicznych, mechanicznych i innych zabiegów, które mogłyby podrażnić Twoją skórę. Powstrzymaj się również od kąpieli w chlorowanej wodzie.

Zaleca się również przygotowanie balsamów i kremów do nawilżania skóry. Ważne jest, aby zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry. Nie zaleca się jednak nakładania kosmetyków na skórę w dniu zabiegu. Podczas depilacji laserowej pach nie powinno się stosować dezodorantów i antyperspirantów.

foto
Autor:Redakcja

Zobacz

Trendy modowe to dynamiczny świat, który stale się zmienia. Każdy sezon przynosi nowe inspiracje, kolory, kroje i style, które definiują to, co modne i aktualne. Zmienia się nie tylko to, co widzimy na wybiegach, ale również to, co zobaczymy na ulicach i w sklepach. Dla wielu osób moda to wyraz ich osobowości, a także sposób na wyrażenie siebie. Elegancja w nowoczesnym wydaniu...

Chcesz kupić rower, ale zastanawiasz się, gdzie kupić dobry rower w rozsądnej cenie? Wiele miejsc oferuje sprzedaż rowerów. Jednak dobre i tanie nie zawsze idą w parze. Zapoznaj się z procesem sprzedaży rowerów, aby uniknąć wpadnięcia w pułapkę cenową lub zakupu gorszego roweru. Gdzie mogę kupić rower? Rynek rowerowy szybko się rozwija, a wiele sklepów zdecydowało się...

Co powinno znaleźć się w szafie mężczyzny? Oto pięć rzeczy, które koniecznie musisz mieć! Lato zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim coraz wyższe temperatury. Powinieneś zainwestować w produkty wysokiej jakości, aby zapewnić sobie komfort nawet w najgorętsze dni. Wybierz kolorową koszulkę Komfort gwarantują również modne T-shirty. Białe koszulki to obowiązkowy...