loader

Jak się przygotować do depilacji laserowej? Oto kilka wskazówek

Depilacja laserowa to najlepsza metoda usuwania niechcianych włosów. Zapewnia trwałe rezultaty i komfort każdego dnia. Aby zabieg był bezpieczny, skóra nie może być podrażniona, opalona lub sucha. Jakie przygotowanie jest wymagane do zabiegu depilacji laserowej? Należy zapoznać się z instrukcją dotyczącą obszaru, na którym będzie odbywał się zabieg.

Właściwe przygotowanie skóry do zabiegu usuwania włosów laserem

Aby mieć pewność, że depilacja laserowa przebiegnie zgodnie z planem, a Ty uzyskasz pożądane rezultaty, musisz zrobić tylko kilka rzeczy. Oto najważniejsze wskazówki.

Ważne jest, aby zaplanować zabieg z wyprzedzeniem

Unikaj ekspozycji na słońce przez miesiąc przed planowanym zabiegiem. Unikaj opalania i chroń skórę kremami z filtrem (SPF 50) w słoneczne dni. Ograniczenia dotyczące opalania dotyczą zarówno tradycyjnego opalania, jak i korzystania z łóżek opalających. Nie zaleca się również stosowania samoopalaczy. Nie jest możliwe wykonanie depilacji laserowej na opalonej skórze. Może to prowadzić do przebarwień i pieczenia. Zabieg dobrze jest zaplanować po powrocie z wakacji. Sprawdź ofertę na depilację laserową w Warszawie.

Depilacja laserowa

Jak przygotować się do depilacji laserowej w domu?

Należy unikać wszelkich metod depilacji, które mogą powodować podrażnienia skóry, takich jak woski lub pasty cukrowe, depilatory mechaniczne, pęsety, nitki. Tego typu metody depilacji należy zaprzestać przynajmniej na miesiąc przed zabiegiem laserowego usuwania włosów. Należy trzymać się zwykłej maszynki do golenia i delikatnego żelu lub kremu do depilacji w piance o sprawdzonym działaniu.

Do depilacji laserowej pacjent musi przygotować się poprzez samodzielną depilację w domu. Miejsca, które będą depilowane musimy ogolić dzień wcześniej. Używamy do tego celu jednorazowej maszynki do golenia. Jeśli włosy szybko odrastają, depilację można wykonać jeszcze tego samego dnia lub kilka godzin wcześniej. Nie należy podejmować prób samodzielnej depilacji obszaru, który ma być poddany zabiegowi laserowemu. Może to spowodować uszkodzenie skóry.

Należy odstawić niektóre substancje

Ważne jest również, aby przez dwa tygodnie przed zabiegiem unikać substancji chemicznych uczulających na światło, takich jak te znajdujące się w herbatach, ziołach i suplementach (np. wit. A, C i E), a przez trzy - cztery tygodnie po - antybiotyków. Nie będziemy już przyjmować dziurawca, nagietka, rumianku czy skrzypu polnego. Przestajemy też przyjmować Ketonal, Aspirynę czy Ibuprofen na 24 godziny przed zabiegiem. Co najmniej 4 tygodnie przed zabiegiem należy zaprzestać stosowania kremów z retinolem, np. na trądzik. Doustną terapię retinoidami należy przerwać na 6 miesięcy przed zabiegiem.

Należy pamiętać o tym, jak przygotować się do depilacji laserowej. Zalecamy unikanie peelingów chemicznych, mechanicznych i innych zabiegów, które mogłyby podrażnić Twoją skórę. Powstrzymaj się również od kąpieli w chlorowanej wodzie.

Zaleca się również przygotowanie balsamów i kremów do nawilżania skóry. Ważne jest, aby zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry. Nie zaleca się jednak nakładania kosmetyków na skórę w dniu zabiegu. Podczas depilacji laserowej pach nie powinno się stosować dezodorantów i antyperspirantów.

foto
Autor:Redakcja

Zobacz

Markowe spódnice damskie to kwintesencja kobiecego stylu, który sprawdzi się zarówno na co dzień, jak i podczas specjalnych okoliczności. Z pewnością są synonimem najwyższej jakości, po którą warto sięgać, by zagwarantować sobie produkt przeznaczony do wieloletniego użytkowania. Faktem jest, iż markowe ubrania wiążą się z nieco wyższym kosztem, aczkolwiek w takich...

Nowy rok szkolny to nie tylko wczesne poranki, nowe zeszyty, zadania domowe i zajęcia pozalekcyjne. Oznacza on również drugie śniadanie! Znalezienie zdrowych przekąsek, które są smaczne, pożywne i łatwe do zjedzenia może być trudne. Wielu rodziców zastanawia się, czy kanapki to najlepsza opcja do szkoły. Jeśli jesteś jednym z tych rodziców, mamy sprawdzone sposoby na zrobienie...

RTG zębów mogą być wykorzystywane przy niemal każdym rodzaju leczenia stomatologicznego. Dentysta może wykorzystać zdjęcia do oceny stanu jamy ustnej i określenia najlepszego leczenia. Zdjęcie rentgenowskie zębów powinno być wykonywane co najmniej raz w roku. Dzięki temu dentysta może wykryć ukrytą próchnicę lub uszkodzenia szkliwa. Co to jest rentgen stomatologiczny?...