loader

Jak stosować olejek z opuncji figowej?

Wolny od substancji chemicznych, pozyskiwany z pestek opuncji figowej, jednego z członka rodziny kaktusów, rosnącego w głównej mierze w Ameryce Łacińskiej oraz Maroko. Taki jest właśnie olejek z opuncji figowej. Przez niektórych nazywany również olejkiem z fig indyjskich, czy fig berberyjskich zyskał w dzisiejszych czasach niesamowitą popularność. Wszystko za sprawą zawartych w nim steroli oraz kwasu linolowego, które mają m.in. działanie silnie nawilżające oraz zmiękczające skórę. Za sprawą funkcji, jakie pełni zyskał miano produktu ekskluzywnego, nazywanego przez niektórych królem olejków. Alternatywnie definiuje się go jako naturalny botoks. Co więcej, jego walory kulinarne oraz prozdrowotne zostały dostrzeżone już w czasach starożytnych przez Azteków oraz Chińczyków. Rdzenni Amerykanie używali go nawet do sporządzania syropów mających leczyć astmę oraz krztusiec. W dzisiejszych czasach mówimy w szczególności o jego zastosowaniu pod kątem pielęgnacji skóry. Dzięki szerokiemu dostępowi do wiedzy i badań jesteśmy w stanie dokładnie stwierdzić, kiedy i jak stosować ten dar natury. 

Olejek z opuncji figowej - właściwości

Jak już zaznaczono na wstępie, olejek z opuncji figowej ma mnóstwo prozdrowotnych właściwości. Posiada duże stężenie witaminy E, która jest okrzyknięta mianem witaminy młodości. Dodatkowo, stężenie kwasów nienasyconych jest w nim najwyższe spośród wszystkich olejków dostępnych na rynku.

Witamina E jest naturalnym antyoksydantem, który skutecznie walczy z wolnymi rodnikami w naszym organizmie. Te odpowiadają natomiast za proces starzenia, w związku z czym możemy stwierdzić, że stosowanie olejku z opuncji figowej ma przede wszystkim działanie odmładzające. Dodatkowo jego użytkownicy odczują pozytywny wpływ w momencie zwiększonej ekspozycji na słońce. Zawarta w olejku witamina E stanowi swego rodzaju filtr ochronny chroniąc ciało przed promieniowaniem UV. Zawarta w jego składzie betalaina pozytywnie wpływa na nasze ciało odmładzając je, a fitosterole odpowiadają za wzmocnienie bariery naskórka.

Z kolei nienasycone kwasy tłuszczowe pełnią ważną rolę w naszym organizmie poprawiając kondycję skóry. Kwas linolowy, który znajdziemy w olejku, odpowiada za prawidłowe nawilżenie naszego ciała oraz stanowi zewnętrzną barierę naskórka.

Olejek z opuncji figowej dzięki swoim właściwościom jest również znakomitym produktem dla mężczyzn. Świetnie sprawdzi się jako zamiennik popularnych balsamów po goleniu. Produkt dzięki swojej lekkości nie sprawi uczucia przetłuszczenia skóry, a dodatkowo znakomicie poradzi sobie z podrażnieniami po goleniu, nawilży skórę i przyczyni się do redukcji suchych plam.

Olejek z opuncji figowej znajdziesz w ofercie sklepu https://domiuroda.pl/pl/p/Na-zmarszczki-Olej-z-opuncji-figowej-100-naturalny-30-ml/51

Olejek z opuncji figowej

Jak stosować?

Prawidłowe działanie olejku z opuncji figowej zauważymy tylko i wyłącznie w momencie jego prawidłowego stosowania. Jego wszechstronne zastosowanie sprawia, że może być używany w różnorodny sposób. Niemniej jednak najczęściej używamy go w obrębie twarzy. Olejek z opuncji figowej może być stosowany jako samodzielny produkt. Niemniej jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby łączyć go razem z kremem.

W przypadku, gdy mamy suchą cerę produkt może świetnie zastąpić kremy na dzień i na noc. Najlepiej sprawdzi się, gdy będzie nakładany opuszkami palców na czystą i nawilżoną skórę. Warto zauważyć, że stosowane płatków kosmetycznych sprawi, że będzie on zdecydowanie mniej wydajny w związku z tym, że zaabsorbują one dużą część olejku. Produkt może być z powodzeniem stosowany w przypadku osób posiadających cerę normalną oraz z tendencją do przetłuszczania się. Wówczas polecane jest stosowanie go wyłącznie na noc. Wcieranie w twarz powinno odbyć się co najmniej 15 minut przed snem, aby uniknąć nieprzyjemności związanych z pozostawianiem śladów na pościeli. 

Nie sposób pominąć alternatywnego zastosowania olejku. Wspomniano wcześniej, że najczęstsze zastosowanie olejek znajdzie w obrębie twarzy. Niemniej jednak świetnie sprawdzi się również jako element kuracji regeneracyjnej innych części ciała, w szczególności biustu, dekoltu, czy dłoni. W tym ostatnim przypadku warto zastosować tzw. kąpiel wodną.

Jak przechowywać olejek z opuncji figowej?

Olejek z opuncji figowej nie posiada większych restrykcji związanych z jego przechowywaniem. Niemniej jednak należy zadbać o poszczególne parametry, aby produkt zachował odpowiednie walory. Przede wszystkim należy przechowywać go w ciemnym, chłodnym miejscu, w którym temperatura nie przekracza 22 stopni Celsjusza. Co ważne, produktu nie należy przechowywać w lodówce.

foto
Autor:Redakcja

Zobacz

Każdy, kto ma samochód, mocno przeżywa najmniejsze zarysowanie. Jednak nie każda rysa na naszym pojeździe to powód do paniki. Wiele z nich uda nam się zlikwidować za pomocy pasty polerskiej. Co istotne, zarysowań możemy pozbyć się sami i nie będziemy musieli korzystać z usług fachowca. Pasta polerska to niezbędne wyposażenie każdego posiadacza czterech kółek. Pasta polerska...

Biżuteria z diamentami ma wiele zalet. Kamienie są zwykle otoczone metalami szlachetnymi, takimi jak złoto czy białe złoto, dzięki czemu są ponadczasowe i pasują do wielu stylizacji. Zaletą takiej biżuterii jest to, że zachowują swój blask nawet po wielu latach. Poczuj się jak królowa - pierścionki z brylantem Brylanty to kamienie szlachetne, dlatego jubilerzy wykonują z...

Każdy z nas ceni sobie czystość. W naszych domach jest to stan wyjściowy. W momencie, gdy zaczyna być brudno, wzbiera w nas poczucie, że coś jest nie takie, jak być powinno. Wynika to z wielu różnych czynników. Podświadomie zdajemy sobie sprawę z tego, że czyste wnętrza są dla nas znacznie bardziej bezpieczne, ponieważ nie znajduje się tam wiele drobnoustrojów, które...