loader

Pop Art w aranżacji wnętrz. Na czym polega?

Wiele osób dekorujących swoje salony, kuchnie i pokoje gościnne zastanawia się nad idealnym doborem dodatków. Często sięgamy po aranżacje minimalistyczne. klasyczne (np. art deco) albo te inspirujące się industrialnym światem, czyli styl industrial. Jest jednak jeden nurt dekorowania wnętrz, który ewidentnie wybija się spośród tłumu swoimi kolorami, ekstrawagancją i odwagą. Mowa o Pop-Arcie, czyli najbardziej nieszablonowym stylem dekorowania wnętrz. Na czym polega i w czym tkwi jego fenomen?

Jeśli mowa o niestandardowym stylu, to również rozpocznijmy ten tekst niestandardowo. Stylowi Pop Art często zarzuca się kiczowatość.... I słusznie! Oczywiście nie jest to sam kicz i nie wszystko co Popartowe ma małą wartość artystyczną, ale prawdziwy fan Pop Artu z pewnością przyzna, że jest w nim trochę przejaskrawienia i przesytu. Tylko pytanie: i co z tego?!

Pop Art w aranżacji wnętrz. Na czym polega?

Idea Pop Artu i obrazów na płótnie w tym stylu to idea pełnej swobody i wolności. Nawet, jeśli okraszonej dużą liczbą, często kontrastujących ze sobą, kolorów, to nie ma w tym żadnego problemu! Pop Art zrywa z tradycją i klasycznym myśleniem i pozwala sobie na wiele swobody; tak samo jak ludzie, którzy zakochali się w tym stylu.

Jakie są charakterystyczne cechy Pop Artu? Na pewno jest to paleta mocnych, intensywnych kolorów - dominuje niebieski, czerwony, pomarańczowy, różowy, zielony i żółty. Nie ma tu miejsca na ciemne, smutne kolory, czy głębokie cienie. W Pop Arcie jest kolorowo, żywo, jaskrawo, odważnie. Do tego, jako że obrazy Pop Art inspirują się kulturą masową i sztuką świata zachodniego, znajdziesz tu wiele geometrii, wzorów i grafik. Komiksy są ogromną inspiracją dla Pop Artu i stąd te wstawki. 

Trzeba przyznać, że o ile inne style aranżacji wnętrz i dodatki z innych nurtów designerskich raczej wtapiają się w tłum, to Pop Art lubi zdominować otoczenie. Trudno w końcu przejść obojętnie obok feerii kolorów i mocnych kontrastów, którymi operują obrazy Pop Art. Pamiętajmy jednak, że dekoracje pop art to nie tylko obrazy canvas, ale także poduszki, plakaty, tapety, naczynia. Na grafikach Pop Artowych najczęściej można znaleźć twórczość takich twórców jak Andy Warhol czy Roy Lichtenstein. Bardzo często widnieją też na nich superbohaterowie ze świata Marvela. Poza tym gadżety pop art przedstawiają figury geometryczne.

Dekorując mieszkanie w stylu Pop Art można wpaść w dysonans poznawczy: z jednej stron jest to ekstrawagancki, odważny, trochę szalony styl, więc teoretycznie nie można z nim przesadzić. W praktyce jednak jest o to bardzo łatwo, dlatego decydując się na obrazy na płótnie Pop Art, rozważnie zaplanuj ich liczbę i rozmieszczenie. W takich miejscach jak https://revolio.pl  możesz nabyć odpowiednie dla siebie grafiki, ale koniecznie dokładnie przemyśl na ile możesz sobie pozwolić aranżując wnętrze. Chociaż znajdą się tacy fani Pop Artu, którzy powiedzą: co za różnica! I trzeba przyznać, że obie strony mają rację. W końcu Pop Art to sztuka kompromisu i hołd otwartości kultury zachodniej. 

foto
Autor:Redakcja

Zobacz

Trendy modowe to dynamiczny świat, który stale się zmienia. Każdy sezon przynosi nowe inspiracje, kolory, kroje i style, które definiują to, co modne i aktualne. Zmienia się nie tylko to, co widzimy na wybiegach, ale również to, co zobaczymy na ulicach i w sklepach. Dla wielu osób moda to wyraz ich osobowości, a także sposób na wyrażenie siebie. Elegancja w nowoczesnym wydaniu...

Chcesz kupić rower, ale zastanawiasz się, gdzie kupić dobry rower w rozsądnej cenie? Wiele miejsc oferuje sprzedaż rowerów. Jednak dobre i tanie nie zawsze idą w parze. Zapoznaj się z procesem sprzedaży rowerów, aby uniknąć wpadnięcia w pułapkę cenową lub zakupu gorszego roweru. Gdzie mogę kupić rower? Rynek rowerowy szybko się rozwija, a wiele sklepów zdecydowało się...

Co powinno znaleźć się w szafie mężczyzny? Oto pięć rzeczy, które koniecznie musisz mieć! Lato zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim coraz wyższe temperatury. Powinieneś zainwestować w produkty wysokiej jakości, aby zapewnić sobie komfort nawet w najgorętsze dni. Wybierz kolorową koszulkę Komfort gwarantują również modne T-shirty. Białe koszulki to obowiązkowy...