loader

Pop Art w aranżacji wnętrz. Na czym polega?

Wiele osób dekorujących swoje salony, kuchnie i pokoje gościnne zastanawia się nad idealnym doborem dodatków. Często sięgamy po aranżacje minimalistyczne. klasyczne (np. art deco) albo te inspirujące się industrialnym światem, czyli styl industrial. Jest jednak jeden nurt dekorowania wnętrz, który ewidentnie wybija się spośród tłumu swoimi kolorami, ekstrawagancją i odwagą. Mowa o Pop-Arcie, czyli najbardziej nieszablonowym stylem dekorowania wnętrz. Na czym polega i w czym tkwi jego fenomen?

Jeśli mowa o niestandardowym stylu, to również rozpocznijmy ten tekst niestandardowo. Stylowi Pop Art często zarzuca się kiczowatość.... I słusznie! Oczywiście nie jest to sam kicz i nie wszystko co Popartowe ma małą wartość artystyczną, ale prawdziwy fan Pop Artu z pewnością przyzna, że jest w nim trochę przejaskrawienia i przesytu. Tylko pytanie: i co z tego?!

Pop Art w aranżacji wnętrz. Na czym polega?

Idea Pop Artu i obrazów na płótnie w tym stylu to idea pełnej swobody i wolności. Nawet, jeśli okraszonej dużą liczbą, często kontrastujących ze sobą, kolorów, to nie ma w tym żadnego problemu! Pop Art zrywa z tradycją i klasycznym myśleniem i pozwala sobie na wiele swobody; tak samo jak ludzie, którzy zakochali się w tym stylu.

Jakie są charakterystyczne cechy Pop Artu? Na pewno jest to paleta mocnych, intensywnych kolorów - dominuje niebieski, czerwony, pomarańczowy, różowy, zielony i żółty. Nie ma tu miejsca na ciemne, smutne kolory, czy głębokie cienie. W Pop Arcie jest kolorowo, żywo, jaskrawo, odważnie. Do tego, jako że obrazy Pop Art inspirują się kulturą masową i sztuką świata zachodniego, znajdziesz tu wiele geometrii, wzorów i grafik. Komiksy są ogromną inspiracją dla Pop Artu i stąd te wstawki. 

Trzeba przyznać, że o ile inne style aranżacji wnętrz i dodatki z innych nurtów designerskich raczej wtapiają się w tłum, to Pop Art lubi zdominować otoczenie. Trudno w końcu przejść obojętnie obok feerii kolorów i mocnych kontrastów, którymi operują obrazy Pop Art. Pamiętajmy jednak, że dekoracje pop art to nie tylko obrazy canvas, ale także poduszki, plakaty, tapety, naczynia. Na grafikach Pop Artowych najczęściej można znaleźć twórczość takich twórców jak Andy Warhol czy Roy Lichtenstein. Bardzo często widnieją też na nich superbohaterowie ze świata Marvela. Poza tym gadżety pop art przedstawiają figury geometryczne.

Dekorując mieszkanie w stylu Pop Art można wpaść w dysonans poznawczy: z jednej stron jest to ekstrawagancki, odważny, trochę szalony styl, więc teoretycznie nie można z nim przesadzić. W praktyce jednak jest o to bardzo łatwo, dlatego decydując się na obrazy na płótnie Pop Art, rozważnie zaplanuj ich liczbę i rozmieszczenie. W takich miejscach jak https://revolio.pl  możesz nabyć odpowiednie dla siebie grafiki, ale koniecznie dokładnie przemyśl na ile możesz sobie pozwolić aranżując wnętrze. Chociaż znajdą się tacy fani Pop Artu, którzy powiedzą: co za różnica! I trzeba przyznać, że obie strony mają rację. W końcu Pop Art to sztuka kompromisu i hołd otwartości kultury zachodniej. 

foto
Autor:Redakcja

Zobacz

Markowe spódnice damskie to kwintesencja kobiecego stylu, który sprawdzi się zarówno na co dzień, jak i podczas specjalnych okoliczności. Z pewnością są synonimem najwyższej jakości, po którą warto sięgać, by zagwarantować sobie produkt przeznaczony do wieloletniego użytkowania. Faktem jest, iż markowe ubrania wiążą się z nieco wyższym kosztem, aczkolwiek w takich...

Depilacja laserowa to najlepsza metoda usuwania niechcianych włosów. Zapewnia trwałe rezultaty i komfort każdego dnia. Aby zabieg był bezpieczny, skóra nie może być podrażniona, opalona lub sucha. Jakie przygotowanie jest wymagane do zabiegu depilacji laserowej? Należy zapoznać się z instrukcją dotyczącą obszaru, na którym będzie odbywał się zabieg. Właściwe przygotowanie...

Nowy rok szkolny to nie tylko wczesne poranki, nowe zeszyty, zadania domowe i zajęcia pozalekcyjne. Oznacza on również drugie śniadanie! Znalezienie zdrowych przekąsek, które są smaczne, pożywne i łatwe do zjedzenia może być trudne. Wielu rodziców zastanawia się, czy kanapki to najlepsza opcja do szkoły. Jeśli jesteś jednym z tych rodziców, mamy sprawdzone sposoby na zrobienie...