loader

Trójwymiarowe drewniane panele akustyczne EHØ

EHØ to panele 3D, które charakteryzuje funkcjonalność i oryginalne wzornictwo. Drewniane moduły ciekawie prezentują się na ścianie, jednocześnie pełniąc swoją najważniejszą funkcję, jaką jest poprawa właściwości akustycznych pomieszczeń. Wykonane z drewna elementy ścienne cieszą wzrok pomysłową, trójwymiarową teksturą. Panele EHØ chronią również zmysł słuchu pochłaniając niekorzystne dla uszu wibracje dźwiękowe, co wpływa korzystnie na kondycję psychofizyczną przebywających w pomieszczeniu ludzi i zwierząt.

Pomieszczenia akustycznie przyjazne

Mianem hałasu nie określa się jedynie dźwięków o wysokim poziomie natężenia. Są to również wszystkie dokuczliwe i uciążliwe odgłosy, które wpływają negatywnie na zdrowie i nastrój osób na nie wystawionych. W zamkniętym biurze, uderzające w uszy sygnały telefonów, stukające obcasy i warkot kserokopiarki, odbijają się od ścian, tworząc nieprzyjazny pogłos pogarszający koncentrację i podwyższający poziom stresu. Problem jest na tyle poważny, że wprowadzono specjalną normę PN-B-02151-4:2015-06 tzw. normę pogłosową. Od stycznia 2018 roku nie są to jak poprzednio niezobowiązujące wskaźniki dla wykonawców i projektantów, ale obligatoryjnie obowiązujące wytyczne. Norma reguluje kwestie warunków pogłosowych i zrozumiałości mowy w pomieszczeniach. Przepis ten nie odnosi się do sal teatralnych, koncertowych i parkietów tanecznych, ze względu na ich specyficzne przeznaczenie.

Estetyczne wzornictwo i przystępna cena paneli 3D

Panele 3D są estetycznym elementem wystroju wnętrz, który wkomponowuje się niemal w każdą współczesną i nie tylko współczesną aranżację dużych i małych pomieszczeń. Moduły wykonywane są z dwóch rodzajów drewna - dębu i buku. Obydwie opcje surowcowe, dostępne są w czterech gradacjach kolorystycznych. Ekologiczna i ekonomiczna technologia produkcji została oparta na zasadach zrównoważonego rozwoju. To pozwala na zachowanie balansu pomiędzy dobrą jakością wykorzystanych do wyrobu produktów i rozsądną ceną.

panele 3D

Przykład zastosowania paneli akustycznych EHØ. Fot. muteboards.pl

Funkcjonalność konstrukcji ściennych z modułów EHØ

Parametry techniczne modułów EHØ spełniają wszelkie ustalone kryteria, określone przez normę PN-B-02151-4:2015-06. Dekoracyjne panele akustyczne przeznaczone są do niwelowania niekorzystnych pogłosów we wszelkich pomieszczeniach użyteczności publicznej. W trakcie realizacji projektu wykonawczego, produkująca panele firma DeDe Furniture zleciła wykonanie odpowiednich testów Wydziałowi Inżynierii Materiałowej i Robotyki z Katedry Mechaniki i Wibroakustyki AGH. Badania umożliwiły stworzenie akustycznej hybrydowej struktury 3D paneli wykonanych z drewna. Hybrydowy ustrój modułów łączy w sobie właściwości absorbera i dyfuzora dźwięku. Efektem współpracy spółki DeDe Furniture z pracownikami Akademii Górniczej w Krakowie jest podwyższony współczynnik rozpraszania i pochłaniania dźwięków przez panele EHØ, realizujący wymogi ustalonej normy akustycznej. Dodatkową rolą, jaką spełniają panele, jest izolacja cieplna, co wpływa na redukcję kosztów ogrzewania pomieszczenia.

Łatwy montaż i regulacja paneli EHØ na powierzchniach ścian

Zamontowanie dźwiękochłonnego ekranu na ścianie nie wymaga specjalnych umiejętności. Opatentowany przez spółkę autorski projekt montażu bazuje na systemie giętych stalowych profili. Specjalna perforacja na powierzchni stalowych elementów pozwala na precyzyjną regulację umieszczanych na metalowym rusztowaniu elementów. Pionowe metalowe listwy instalowane są na ścianie przy pomocy śrub kotwiczących. Do listew mocuje się profile poziomie z przytwierdzonymi do ich grzbietów panelami. Specjalne wyżłobienia w profilach pozwalają na idealne dopasowanie poszczególnych elementów, niwelując możliwość pomyłki.

foto
Autor:Redakcja

Zobacz

Fotowoltaika to technologia, która zamienia światło słoneczne na energię elektryczną. Jest to wschodzące odnawialne źródło energii, które ma potencjał zastąpienia paliw kopalnych w każdym sektorze naszej gospodarki. Fotowoltaika to świetny sposób na zmniejszenie śladu węglowego i zaoszczędzenie pieniędzy na rachunkach za energię. Są również...

Akustyka traktująca o powstawaniu, rozprzestrzenianiu się i oddziaływaniu fal dźwiękowych jest najważniejszym kryterium jakości powstałego dźwięku w pomieszczeniu. Dźwięk, który wydobywa się z określonego źródła, w niewielkiej części trafia w linii prostej do elementu odbiorczego. Mówimy wtedy o dźwięku bezpośrednim. Pozostałe części uzyskanego dźwięku ulegają...

​ Wysoka jakość odtwarzanego dźwięku sprawi, że słuchanie ulubionej muzyki będzie samą przyjemnością. Postęp technologiczny sprawił, że plączące kable przeszły do historii. Dzięki rozwojowi protokołu bluetooth wysokiej jakości muzyką można się cieszyć bez podpinania kablem naszych słuchawek czy głośników do urządzenia, które odtwarza muzykę. Sprawdź jakie...