loader

10 najpopularniejszych gier edukacyjnych dla całej rodziny

Wiedza utrwala się niewątpliwie w czasie zabawy. Warto więc kupować dzieciom gry, które przy okazji również uczą. Po jakie tytuły dobrze jest sięgnąć w sklepie?

1. Monopoly

Monopoly to zdecydowanie jedna z bardziej znanych gier planszowych na świecie. To w zasadzie gra ekonomiczna. W jej czasie przydaje się podstawowa wiedza matematyczna. Poza tym dziecko uczy się planować inwestycje.

2. Zgadnij kto?

To fantastyczna gra logiczna, za którą przepadają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Polega na zgadywaniu, jaką osobę czy przedmiot wybrał na swojej tablicy przeciwnik. Pytania muszą być zadawane tak, aby gracz mógł odpowiedzieć jedynie tak lub nie.

3. Scrabble

To kolejna gra popularna również wśród osób dorosłych. Grać w nią mogą całe rodziny w jesienne i zimowe wieczory. To szansa na naukę nowych słów.

4. Tabliczka mnożenia

Dzieciom matematyka na ogół kojarzy się z niezbyt ciekawymi i trudnymi zadaniami do wykonania. W takim przypadku warto do nauki wykorzystać grę tabliczka mnożenia.

5. Kalambury

To jedna z najciekawszych gier przeznaczonych dla całej rodziny. Wprawdzie nie kojarzy się na ogół z nauką, ale w czasie gry należy wykazać się wieloma umiejętnościami. Przydatne są zdolności aktorskie i kreatywność. To też szansa na naukę logicznego myślenia.

6. Gry edukacyjne w języku angielskim

Gry mogą być też świetną okazją do nauki języka obcego np. angielskiego. Gry w  języku angielskim dostosowane są do dzieci w różnym wieku i rozwijają przede wszystkim ich słownictwo.

Rodzinne gry planszowe

7. 5 sekund

Gra 5 sekund to zabawa dla całej rodziny. Polega na tym, że kolejne osoby po wylosowaniu pytania mają zaledwie 5 sekund na udzielenie odpowiedniej odpowiedzi. W tym  przypadku liczy się oczywiście szybkość i zdolność logicznego myślenia. Poza tym przydatne jest szybkie kojarzenie faktów.

8. Mały odkrywca

Seria gier pod tym tytułem to świetna rozrywka połączona ze sporą dawką wiedzy i to z różnych dziedzin. W czasie zabawy maluch poznaje anatomię, kosmos czy uczy się podstawowych zasad bezpieczeństwa.

9. Gry memo

Gry memo, a więc gry pamięciowe to doskonały trening pamięci. Polegają na tym, że gracze muszą zapamiętać elementy gry i ich ułożenie, tak aby w czasie swojej kolejki dopasować parę takich samych obrazków.

10. Gry quizowe

Klasyczne gry oparte na zasadach quizu to propozycja już dla nieco starszych dzieci. Obecnie na rynku wybór gier tego rodzaju jest coraz większy. Dotyczyć one mogą różnych dziedzin wiedzy. Od jakiegoś czasu coraz popularniejsze są m.in. gry związane z ortografią, które pomagają dzieciom zapamiętać trudne zasady języka polskiego.

Gry edukacyjne to niewątpliwie świetna zabawy i forma spędzania wolnego czasu ze swoimi dziećmi. W czasie beztroskiej zabawy można przy okazji nauczyć się czegoś nowego i rozwijać swoje umiejętności w różnych aspektach. Czas spędzany z dziećmi jest bezcenny, a jeśli przy okazji można się czegoś nauczyć, to już doskonale. Warto przy tym wiedzieć, że nieco zyskać na tym mogą nie tylko dzieci, ale i osoby dorosłe. Uczyć się można w każdym wieku.

foto
Autor:Redakcja

Zobacz

Informacje są dziś towarem – przesyłamy, przetwarzamy i przechowujemy informacje, które mają wartość. Nic więc dziwnego, że powstała definicja społeczeństwa informacyjnego. Jednym z przykładów informacji mogą być wiadomości. Kilkaset lat temu przekazywane były przez gońców i posłańców. Później z zapotrzebowania na informacje powstały gazety, radio, telewizja i...

​ Kabaret to satyryczna forma rozrywki widowiskowej, tworzona przez grupę kilku artystów. W Polsce jego historia sięga ponad stu lat! Nic więc dziwnego, że oglądanie kabaretów sprawia przyjemność Polakom od pokoleń, ponieważ od dawna emitowane są one w polskiej telewizji. Pamiętajmy jednak, że przede wszystkim został on stworzony do oglądania na żywo i brania w nim...

Podczas lata i upałów każdy marzy o zanurzeniu się w chłodnej wodzie. Na pływalniach roi się od rodzin z dziećmi, które chcą choć na moment wytchnąć od gorąca. Jednak aby móc cieszyć się z wody, nie trzeba spieszyć na basen dostępny dla wszystkich. Bardzo dobrym pomysłem jest zakup basenu ogrodowego, który będzie służył jedynie swoim właścicielom. Do wyboru jest...