loader

10 najpopularniejszych gier edukacyjnych dla całej rodziny

Wiedza utrwala się niewątpliwie w czasie zabawy. Warto więc kupować dzieciom gry, które przy okazji również uczą. Po jakie tytuły dobrze jest sięgnąć w sklepie?

1. Monopoly

Monopoly to zdecydowanie jedna z bardziej znanych gier planszowych na świecie. To w zasadzie gra ekonomiczna. W jej czasie przydaje się podstawowa wiedza matematyczna. Poza tym dziecko uczy się planować inwestycje.

2. Zgadnij kto?

To fantastyczna gra logiczna, za którą przepadają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Polega na zgadywaniu, jaką osobę czy przedmiot wybrał na swojej tablicy przeciwnik. Pytania muszą być zadawane tak, aby gracz mógł odpowiedzieć jedynie tak lub nie.

3. Scrabble

To kolejna gra popularna również wśród osób dorosłych. Grać w nią mogą całe rodziny w jesienne i zimowe wieczory. To szansa na naukę nowych słów.

4. Tabliczka mnożenia

Dzieciom matematyka na ogół kojarzy się z niezbyt ciekawymi i trudnymi zadaniami do wykonania. W takim przypadku warto do nauki wykorzystać grę tabliczka mnożenia.

5. Kalambury

To jedna z najciekawszych gier przeznaczonych dla całej rodziny. Wprawdzie nie kojarzy się na ogół z nauką, ale w czasie gry należy wykazać się wieloma umiejętnościami. Przydatne są zdolności aktorskie i kreatywność. To też szansa na naukę logicznego myślenia.

6. Gry edukacyjne w języku angielskim

Gry mogą być też świetną okazją do nauki języka obcego np. angielskiego. Gry w  języku angielskim dostosowane są do dzieci w różnym wieku i rozwijają przede wszystkim ich słownictwo.

Rodzinne gry planszowe

7. 5 sekund

Gra 5 sekund to zabawa dla całej rodziny. Polega na tym, że kolejne osoby po wylosowaniu pytania mają zaledwie 5 sekund na udzielenie odpowiedniej odpowiedzi. W tym  przypadku liczy się oczywiście szybkość i zdolność logicznego myślenia. Poza tym przydatne jest szybkie kojarzenie faktów.

8. Mały odkrywca

Seria gier pod tym tytułem to świetna rozrywka połączona ze sporą dawką wiedzy i to z różnych dziedzin. W czasie zabawy maluch poznaje anatomię, kosmos czy uczy się podstawowych zasad bezpieczeństwa.

9. Gry memo

Gry memo, a więc gry pamięciowe to doskonały trening pamięci. Polegają na tym, że gracze muszą zapamiętać elementy gry i ich ułożenie, tak aby w czasie swojej kolejki dopasować parę takich samych obrazków.

10. Gry quizowe

Klasyczne gry oparte na zasadach quizu to propozycja już dla nieco starszych dzieci. Obecnie na rynku wybór gier tego rodzaju jest coraz większy. Dotyczyć one mogą różnych dziedzin wiedzy. Od jakiegoś czasu coraz popularniejsze są m.in. gry związane z ortografią, które pomagają dzieciom zapamiętać trudne zasady języka polskiego.

Gry edukacyjne to niewątpliwie świetna zabawy i forma spędzania wolnego czasu ze swoimi dziećmi. W czasie beztroskiej zabawy można przy okazji nauczyć się czegoś nowego i rozwijać swoje umiejętności w różnych aspektach. Czas spędzany z dziećmi jest bezcenny, a jeśli przy okazji można się czegoś nauczyć, to już doskonale. Warto przy tym wiedzieć, że nieco zyskać na tym mogą nie tylko dzieci, ale i osoby dorosłe. Uczyć się można w każdym wieku.

foto
Autor:Redakcja

Zobacz

Podczas lata i upałów każdy marzy o zanurzeniu się w chłodnej wodzie. Na pływalniach roi się od rodzin z dziećmi, które chcą choć na moment wytchnąć od gorąca. Jednak aby móc cieszyć się z wody, nie trzeba spieszyć na basen dostępny dla wszystkich. Bardzo dobrym pomysłem jest zakup basenu ogrodowego, który będzie służył jedynie swoim właścicielom. Do wyboru jest...

Zakupione już jakiś czas temu bilety oczekują na wykorzystanie, transport i nocleg już zorganizowane, a paczka dobrych znajomych codziennie informuje o nowych pomysłach na organizację wolnego czasu pomiędzy występami ukochanych zespołów muzycznych. Musimy tylko zastanowić się - co na siebie włożyć i jakie rzeczy ze sobą wziąć? Ciepłe słońce, wspaniała muzyka, zabawa...

Zabawkowe instrumenty muzyczne dla maluchów to ciekawa opcja, rozwijają poczucie rytmu, ale i także świetnie bawią. W jaki sposób muzyka wpływa na rozwój malucha? Które instrumenty są warte uwagi? Koniecznie zapoznaj się z naszymi produktami, na pewno znajdziesz idealny prezent dla swojego malucha. Jak muzyka wpływa na rozwój dziecka? Muzykę nie tylko lubimy słuchać, ma...