loader

Jak zostać królem stoku narciarskiego? Poradnik dla początkujących

Oglądasz z zachwytem zdjęcia znajomych ze stoków narciarskich, którzy każdego roku zasypują nimi swoje profile społecznościowe? Marzysz o tym, by wyjechać razem z nimi, wpiąć narty lub deskę snowboardową i być częścią takich wypraw? Przedstawiamy krótki poradnik, jak tego dokonać.

Nauka jazdy na nartach lub snowboardzie zdecydowanie sprawniej przychodzi tym, którzy dbają o swoją kondycję. Jeśli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z nartami, zacznij od tego, aby aktywność fizyczna była dla ciebie regułą, a nie wyjątkiem. W pracy nad sprawnością ciała może pomóc regularna gra w tenisa, squasha lub bieganie.

Kiedy już wzmocnisz swoje nogi, wybierz odpowiednią szkółkę narciarską. Warto zwrócić uwagę na przepustowość stoku i szukać takich miejsc, w których kursanci wchodzą na wyciąg poza kolejnością. Dzięki temu będziesz mógł poświęcić więcej czasu na praktyczną naukę.

Poza przygotowaniem fizycznym i dobrym instruktorem, ważny jest też sprzęt. Nie trzeba od razu inwestować w nowe wyposażenie, ponieważ za niewielkie pieniądze cały sprzęt można wypożyczyć na miejscu. W odpowiednim doborze butów, długości nart czy deski snowboardowej z pewnością pomogą pracownicy wypożyczalni.

Ubranie narciarskie

Jedyne, o co musisz zadbać sam, to ubiór. Na szczęście na początek nie trzeba wybierać modeli z górnej półki. Zwykłe długie skarpety pod kolano, nieprzemakalne spodnie i wodoodporna kurtka wystarczą do zrobienia imponującego selfie na stoku.

W najnowszym „Logo”, dostępnym w kioskach od 27 października, znajdziesz więcej cennych porad dla początkujących narciarzy i snowboardzistów.

„Logo” to lifestyle’owy miesięcznik dla mężczyzn, którzy dbają o wygląd, uprawiają sport, interesują się nowościami i cenią produkty dobrej jakości. Jako jedyny na rynku zawiera obszerne działy poświęcone męskiej modzie i zasadom stylu. Znajdziemy w nim rubryki poświęcone modzie, gadżetom, nowym technologiom, sportowi, motoryzacji, pielęgnacji, kuchni i alkoholom.

foto
Autor:Redakcja

Zobacz

​Luneta dla dzieci to świetny pomysł na prezent dla dzieci w różnym wieku, który posłuży nie tylko do nauki, ale będzie też fajnym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Ucieszą się z niej na pewno mali miłośnicy astronomii, którzy już teraz przejawiają zainteresowanie kosmosem i planetami. Również dzieci, które nie były do tej pory zaciekawione tym tematem, powinny ucieszyć...

Zwykle zaczyna się już w przedszkolu: na Dzień Mamy, na Dzień Taty, na Dzień Dziecka. Potem, w szkole podstawowej: jasełka, konkursy recytatorskie. Okazuje się, że w teatry amatorskie coraz chętniej angażują się również dorośli Polacy. Ekspertka Maria Schejbal mówi, że popularność teatru amatorskiego w Polsce od kilku lat wciąż rośnie. Dlaczego Polacy oszaleli na jego...

„Na rower w zimie? Przecież to szaleństwo! I jeszcze ten smog!” Osoby, które nie rezygnują z jazdy na rowerze zaraz po pierwszym jesiennym ochłodzeniu, niejednokrotnie spotykają się z podobnymi komentarzami. Dla większości sezonowych rowerzystów pojazd na dwóch kołach wydaje się być idealnym środkiem transportu tylko wiosną i latem. Oto 5 mitów, które...