loader

Tych koncertów hip-hopu nie możesz przegapić

Nadchodzące miesiące to rzadka okazja, by zobaczyć na żywo Xzibita w Warszawie i Krakowie, a także wyjątkowy urodzaj, jeśli chodzi o koncerty w Łodzi. To tylko niektóre ciekawe wydarzenia muzyczne zapowiedziane na końcówkę roku. Fani rapu mają szczęście, bo w listopadzie i grudniu 2019 najciekawsze są właśnie hip-hopowe koncerty.

W grudniu 2019 najlepsze koncerty będą w Łodzi

Z jakiegoś powodu to właśnie w Łodzi odbędą się największe i najciekawsze hip-hopowe imprezy muzyczne w grudniu tego roku. Na początek warto wspomnieć o Illegal Noise. Pomysł na duże wydarzenie, podczas którego na jednej scenie będzie można usłyszeć wielu różnych artystów, narodził się w tym roku. Obecnie mamy do czynienia już z kolejną edycją. Tym razem odbędzie się ona 15 grudnia w klubie Wytwórnia w Łodzi. Zobacz info o cenach biletów:

https://www.biletomat.pl/hip-hop-reggae/paluch-wytwornia-lodz-illegal-noise-lodz-8439/

Warto zarezerwować bilet wcześniej, bo w dniu koncertu będzie już drożej. Ta edycja Illegal Noise to występy takich raperów jak Paluch, Solar czy Kękę. Już taki line-up daje nadzieję na niebanalne zestawienie stylów, a podobno to nie koniec – organizatorzy zapowiadają występy-niespodzianki i poszerzenie programu, tak by impreza była naprawdę najlepszym koncertem hip-hopowym roku w Łodzi. Warto śledzić informacje na stronach takich, jak biletomat.pl, by nie przegapić tych ogłoszeń. 

Inne ważne koncerty hip-hopowe w Łodzi

Sporo jest również szumu wokół nadchodzącego koncertu Pei. Slums Attack ponad dekadę temu podbił listy przebojów rymami o lokalnej, poznańskiej specyfice z surowymi bitami. Później o Pei zrobiło się nieco ciszej, co nie znaczy, że zupełnie odciął się od muzyki. Dziś wraca z nowym albumem G. O. A. T. 26 października podczas występu w SODA Underground Stage wesprze go kilku młodszych, obiecujących twórców, takich jak DVJ, Rink czy Gandzior.

Ci, którzy w hip-hopie najbardziej cenią bystrość twórców i ich talent do niezwykłych skojarzeń, z pewnością nie mogą doczekać się na koncert Fisza. Razem z bratem Emade i zespołem Tworzywo artysta zagra podczas Freedom Jazz Festiwal. Ciekawostką będzie zobaczenie ich na scenie z Barabarą Wrońską z zespołu Ballady i Romanse. Połączenie lirycznej frazy Wrońskiej z ostrym bitem i rymami Fisza może dać zaskakujący efekt. Całość to rarytas dla osób, które na zwykłych koncertach hip-hopowych się nudzą. Przy wirtuozerii muzycznej Wrońskiej i pełnym składzie Tworzywa byłoby to trudne. To najlepszy hip-hopowy koncert jesieni dla tych, którzy na co dzień nie słuchają ciężkiego rapu.

Prawdziwy hit: Xzibit w Krakowie!

Najciekawszym koncertem hip-hopowym w grudniu, o którym dużo mówi się w mediach, jest występ Xzibita. Raper zaczynał w połowie lat 90., a za jego największy sukces uważa się wydany kilka lat później z pomocą Dr. Dre album Restless. Od kilku lat jest bardziej aktywny na polu filmowym niż w muzyce. Dlatego tym bardziej cieszy okazja, by znów go usłyszeć i to tym razem na żywo. Xzibit wystąpi 9 i 10 listopada w Warszawie i Krakowie. Długi weekend skłania do tego, by nadrobić zaległości koncertowe, dlatego warto wykorzystać to, że gwiazdor akurat wtedy wybiera się do Polski.

Artykuł partnera

foto
Autor:Redakcja

Zobacz

Wzmacniacz niskich częstotliwości jest integralną częścią każdego systemu AV, niezależnie od tego, czy jest to system stereo, czy wielokanałowe kino domowe. Źródłem treści w tym konkretnym przypadku może być dowolna liczba urządzeń, od smartfonów po odtwarzacze winylowe, ale wzmacniacz zawsze będzie odbierał sygnał audio. Czym są? Czym się różnią? Przedwzmacniacz jest...

Spośród wszystkich zespołów, które pojawiły się w bezpośrednim następstwie punk rocka pod koniec lat 70., niewiele z nich było tak trwałych i popularnych jak The Cure. Prowadzony przez liczne wcielenia gitarzysty/wokalisty Roberta Smitha (urodzonego 21 kwietnia 1959 r.), zespół stał się znany ze swoich powolnych, ponurych wirów i upiornego wyglądu Smitha, wizerunku...

Pobieranie filmów z Facebooka Portale społecznościowe służą użytkownikom do dzielenia się treścią w formie pisanej, audio, a także filmów wideo. Niestety, największy serwis społecznościowy, jakim jest Facebook, nie umożliwia bezpośredniego ściągania filmów na dysk. Irytuje to użytkowników, którzy chcą zapisywać ciekawe nagrania znajomych, filmy instruktażowe, czy...