loader

Winyle wracają pod strzechy

Choć koniec analogowego gramofonu odtrąbiono w latach 90., tak naprawdę nigdy nie zniknął z rynku. Przez ostatnie dwie dekady czarna płyta była zarezerwowana dla koneserów i ekscentryków, ale ostatnio zyskuje coraz większe grono zwolenników. Produkcja płyt i gramofonów rośnie, na rynku pojawiają się nowe modele, w tym te naprawdę tanie. Eksperci „Logo” sprawdzili 11 modeli i polecają sprzęt odpowiedni dla początkujących audiofili.

Gramofony znów stają się popularne, bo staromodna czarna płyta oferuje żywy dźwięk. Wprawdzie nie jest on pozbawiony zniekształceń, ale w naszych uszach brzmi znacznie naturalniej niż ten z odtwarzacza cyfrowego. Również oldschoolowy klimat i celebra związana z używaniem sprzętu nie jest bez znaczenia.

Na rynku znów są dostępne dziesiątki modeli gramofonów - od najtańszych piezoelektrycznych (oferują je nawet dyskonty), przez niedrogie, ale godne uwagi urządzenia z wkładką magnetyczną, po warte dziesiątki tysięcy złotych dzieła sztuki z najdroższych materiałów.

Marcin „Kwazar” Cisło, kultowy didżej zaprosił do swego Gagarin Studia dziennikarza muzycznego i aktywistę sceny niezależnej Filipa Kalinowskiego. Tam sprawdzili, jak grają i jakie mają funkcje najtańsze gramofony dostępne na polskim rynku.

Płyty winylowe

– Porównaliśmy  11 modeli gramofonów. Sprawdziliśmy, ile warte są tanie urządzenia producentów mniej znanych oraz tych renomowanych, którzy postanowili zawalczyć o klienta nieaudiofilskiego – podsumowuje Łukasz Figielski, redaktor magazynu „Logo”.

W czerwcowym numerze magazynu „Logo” eksperci podpowiadają, jaki model wybrać, w zależności od ceny (od 180 zł do prawie 1000 zł), pożądanych funkcji (niektóre modele obsługują głośniki bezprzewodowe, mają złącze USB, a inne nie mają niczego poza talerzem, ramieniem i pięknym dźwiękiem) i designu (są modele retro!).

 „Logo” to lifestyle’owy miesięcznik dla mężczyzn, którzy dbają o wygląd, uprawiają sport, interesują się nowościami i cenią produkty dobrej jakości. Jako jedyny na rynku zawiera obszerne działy poświęcone męskiej modzie i zasadom stylu. Znajdziemy w nim rubryki poświęcone modzie, gadżetom, nowym technologiom, sportowi, motoryzacji, pielęgnacji, kuchni i alkoholom.

foto
Autor:Redakcja

Zobacz

​Obrączka ślubna powinna być właściwie dobrana pod względem rozmiaru. Zapewni nam to pomiar u profesjonalnego jubilera - dobrze jeśli jest to konsultant obrączek ślubnych. W związku z tym, że obwód palca nie jest równoznaczny z rozmiarem danego wyrobu jubilerskiego, pomiar musi być przeprowadzony na podstawie konkretnego modelu obrączki. Dobieranie obrączek wyłącznie w...

Mówiąc o zaletach charakterystycznych dla narzędzi pneumatycznych nie da się nie zauważyć tego, że jest ich naprawdę wiele. Na pierwszy plan wysuwa się to, że potrafią być zdecydowanie bardziej wydajne niż ich elektryczne odpowiedniki. Nie można jednak zignorować także ich kompaktowych rozmiarów sprawiających, że nie zajmują zbyt wiele miejsca. To znakomite rozwiązanie...

Usługi tłumaczenia pozwalają na uzyskanie tekstu w niedługim czasie. Coraz częściej jednak dotyczą nie tylko samych tekstów, ale również umów czy dokumentacji medycznej lub motoryzacyjnej. To wszystko ma związek z otwartym rynkiem, a co za tym idzie, każdy chciałby spróbować możliwości, jakie daje handel samochodami, czy możliwość sprowadzenia maszyn do swojej firmy...