loader

O czym trzeba pamiętać przed zakupem obrączek ślubnych? Jak zmierzyć rozmiar?

​Obrączka ślubna powinna być właściwie dobrana pod względem rozmiaru. Zapewni nam to pomiar u profesjonalnego jubilera - dobrze jeśli jest to konsultant obrączek ślubnych. W związku z tym, że obwód palca nie jest równoznaczny z rozmiarem danego wyrobu jubilerskiego, pomiar musi być przeprowadzony na podstawie konkretnego modelu obrączki. Dobieranie obrączek wyłącznie w oparciu o rozmiar palca jest obarczone dużym ryzykiem błędu.

Zanim udamy się do jubilera, dokładnie przemyślmy na której ręce planujemy nosić obrączkę. Jest to kwestia istotna nie tylko ze względu na możliwe różnice w grubości palców obu dłoni (u osób praworęcznych prawa dłoń ma zwykle grubsze palce, na odwrót niż u leworęcznych), ale również pod kątem praktycznym. Obrączka noszona na lewej dłoni u osób z wiodąca dłonią prawą będzie mniej narażona na zniszczenia i zużycie. Wedle polskiego obyczaju obrączkę nosi się na prawej dłoni, ale w wielu krajach świata sytuacja ma się odwrotnie. Nie ma więc przeszkód do noszenia obrączki na dłoni lewej.

Ważne aby właściwie dobrać moment pomiaru obrączki. Poszukiwań na pewno nie można zostawiać na ostatnią chwilę. Podczas wizyty u jubilera dobrze być wypoczętym i zrelaksowanym. Nie należy decydować się na pomiar rozmiaru obrączki po wysiłku fizycznym lub podróży samolotem, bo sytuacje te powodują puchnięcie palców.

Wkładanie na ten sam palec dużej ilości obrączek różnych wzorów i rozmiarów podczas jednego dnia może skutkować opuchlizną i otarciami.  Warto więc wizyty u różnych jubilerów rozłożyć na kilka dni, tak by nasza ostateczna decyzja co do modelu i rozmiaru obrączki była trafna.   

Przy określaniu rozmiaru obrączki dla pań można skorzystać z porównania do pierścionka zaręczynowego, jeżeli jest on noszony na tym samym palcu, na którym zamierzamy nosić obrączkę. Obrączki zazwyczaj są szersze od pierścionków, co powoduje zwykle konieczność doboru obrączki w rozmiarze przynajmniej o jeden większym niż pierścionek. W przypadku obrączek o znacznej szerokości tj. powyżej 7 mm nieodzowny może okazać się dobór modelu w wersji większej o dwa rozmiary.

Dowiedz się więcej na siudek.com.pl/blog/jak-zmierzyc-rozmiar-obraczki/qgye_swrf >> 

Nie trzeba się stresować przed wizytą u jubilera. Ekspert od obrączek ślubnych w profesjonalny sposób pomoże Wam dobrać odpowiedni model obrączki i dopasuje rozmiar na podstawie pomiarów. W związku z tym, że dłonie u różnych osób znacznie się różnią, dla idealnego doboru rozmiaru obrączki konieczne jest indywidualne podejście do osoby. Aby w pełni poznać budowę palca, na którym planujecie nosić obrączkę oraz dostrzec ewentualne dysproporcje anatomiczne, które mogą skutkować późniejszym dyskomfortem przy noszeniu niektórych modeli obrączek, konsultant dokładnie przyjrzy się dłoniom. Dla uzyskania niezbędnej przy pomiarze wiedzy, specjalista może zadać kilka pytań dotyczących np. rodzaju wykonywanej pracy oraz ewentualnych przypadków puchnięcia palców.

Konsultant doradzi także w kwestii wyboru najlepszego pod kątem budowy palca profilu wewnętrznego obrączki. W ofercie jubilerskiej występują obrączki z płaskim, delikatnie zaokrąglonym lub mocno uwypuklonym kształtem wewnętrznego pierścienia. Wiele zalet posiada obrączka soczewkowa, z tzw. wyobleniem wewnętrznym. Jest ona komfortowa w noszeniu, gdyż jej kształt zapewnia rezerwę rozmiaru - w przypadku opuchnięcia palca nie odczujemy uciążliwego wżynania się i uczucia przyklejenia obrączki do palca, jaki dałaby obrączka z płaskim profilem. Dzieje się to za sprawą uwypuklenia, dzięki któremu obrączka z soczewką mniejszą powierzchnią dotyka palca.

foto
Autor:Redakcja

Zobacz

Mówiąc o zaletach charakterystycznych dla narzędzi pneumatycznych nie da się nie zauważyć tego, że jest ich naprawdę wiele. Na pierwszy plan wysuwa się to, że potrafią być zdecydowanie bardziej wydajne niż ich elektryczne odpowiedniki. Nie można jednak zignorować także ich kompaktowych rozmiarów sprawiających, że nie zajmują zbyt wiele miejsca. To znakomite rozwiązanie...

Usługi tłumaczenia pozwalają na uzyskanie tekstu w niedługim czasie. Coraz częściej jednak dotyczą nie tylko samych tekstów, ale również umów czy dokumentacji medycznej lub motoryzacyjnej. To wszystko ma związek z otwartym rynkiem, a co za tym idzie, każdy chciałby spróbować możliwości, jakie daje handel samochodami, czy możliwość sprowadzenia maszyn do swojej firmy...

Kto z nas nie marzył kiedyś, czytając książkę „Wyspa Skarbów”, o popłynięciu hen daleko, przez oceany i znalezieniu skarbu pirackiego, pełnego złotych monet? Można powiedzieć, że istnieje spora grupa zapalonych osób, które takie marzenie mają i starają się je spełnić do dzisiaj. Na szczęście ich celem nie jest łupienie statków na morzu, tylko coś...