loader

Instrument muzyczny jako prezent dla małego muzykanta

Zabawkowe instrumenty muzyczne dla maluchów to ciekawa opcja, rozwijają poczucie rytmu, ale i także świetnie bawią. W jaki sposób muzyka wpływa na rozwój malucha? Które instrumenty są warte uwagi? Koniecznie zapoznaj się z naszymi produktami, na pewno znajdziesz idealny prezent dla swojego malucha.

Jak muzyka wpływa na rozwój dziecka?

Muzykę nie tylko lubimy słuchać, ma ona również wiele zalet i dobrze wpływa na rozwój dziecka. Dzięki niej dostajemy o wiele więcej energii, wpływa na zmysły, gdy jej słuchamy ce nam się pracować lub po prostu coś robić. Poprzez śpiewanie, granie czy jej słuchanie, rozwijamy naszą wrażliwość i wyobraźnię. Grając na jakiś instrumentach, stajemy się bardziej spostrzegawczy, skoncentrowani i lepiej zapamiętujemy. Wszystkie małe dzieci, uwielbiają interaktywne przedmioty, które grają. Ciekawi ich taka zabawka, koncentrują się na niej i chcą same grać i tworzyć muzykę. Gdy, tylko zauważysz, iż dziecku sprawia radość słuchanie muzyki, rozwinąć jego zainteresowanie i kup zabawkowy instrument muzyczny.

Gitara dla malucha

W sklepach dostaniemy różnego typu gitary, również takie dla malutkich dzieci, w których zamiast strun, umieszczone są wielokolorowe przyciski. Takie zabawki mają wiele opcji, świecą i grają melodie. Znajdziemy również coś dla tych starszych dzieci. Gitary dla nich są stworzone bardziej tradycyjnie i wiele z nich zawiera dodatkowo mikrofon. Dzięki niemu dziecko może nie tylko grać, ale i również śpiewać, komponować własne piosenki. Może je później zaśpiewać przed małą publicznością (rodzina, przyjaciele), co doda mu pewności siebie.

Cymbałki dla dziecka

To najbardziej klasyczny instrument dla dziecka. Nadaje się idealnie, dla bardzo małych dzieci i może być ich pierwszym instrumentem. Poznają dzięki nim, pierwsze dźwięki, gdy będą uderzać w metalowe blaszki. Cymbałki uczą maluchy, poczucia rytmu, poznają za ich pomocą nuty i rozwijają swoje umiejętności muzyczne. Do zestawu w większości tych zabawek, dołączone będą drewniane pałeczki. Jednak dla młodszych dzieci lepiej wziąć zestaw z dużymi klawiszami i bezpiecznym młoteczkiem do uderzania w nich.

Gra na perkusji

Perkusja

Gdy, tylko zauważysz, iż twoja pociecha lubi bawić się garnkami i pokrywkami poprzez uderzanie ich o siebie, być może dobrym pomysłem na zabawkę będzie perkusja dla najmłodszych? Daje ona wiele perspektyw, do tworzenia własnych oryginalnych melodii. Dziecko może również na niej rozładować całą swoją energię.

Keyboard dla dziecka

To także doskonały pomysł instrument muzyczny, który pojawi się jako pierwszy w życiu małego muzykanta. W keyboardzie dla dzieci klawiatura posiada kilka efektów dźwiękowych. Może on być początkiem muzycznej pasji naszego malucha. Pomoże on dziecku, rozwijać swój talent i stanie się doskonałym warsztatem do tego celu.

Co się stanie, gdy dziecku podarujemy instrument muzyczny?

Nie możemy, oczekiwać od razu, że zostanie wielką gwiazdą muzyki. Jednak dzięki takim instrumentom, dziecko może rozwijać swoje umiejętności, nawet jeśli będzie to tylko przejściowe zainteresowanie. Maluch nauczy się również rozróżniać różne dźwięki, będzie umiało się na dłużej skoncentrować oraz będzie lepiej zapamiętywało. Występy małego muzykanta sprawią, iż będzie on pewny siebie. Takie zabawki mają służyć głównie, przyjemności i dobrej zabawie.

foto
Autor:Redakcja

Zobacz

Mija dwadzieścia lat od międzynarodowej premiery w londyńskim kinie Odeon Leicester Square filmu Chrisa Columbusa "Harry Potter i kamień filozoficzny". Była to pierwsza filmowa adaptacja szybko rozwijającej się serii o Harrym Potterze autorstwa J.K. Rowling. Machina promocyjna napędzana była przez zwiastuny, zdjęcia i relacje z planu. Działała ona od wielu miesięcy i zbudowała...

Wersow jest siłą i wciąż bije nowe rekordy. Kto jest liderem rankingu Forbesa w kategorii marek osobistych i produktów dla kobiet? Jej zasięg jest imponujący. Ile zarabia Wersow? Stan jej konta rośnie proporcjonalnie do liczby zwolenników, którzy chcą znać jej wzrost, wagę i śledzą jej ruchy w mediach społecznościowych.  Wersow - Kim ona jest? Magazyn Forbes...

Robert Pattinson, najbardziej znany ze swojej przełomowej roli w filmie "Zmierzch" jako wampir Edward Cullen, stał się znany z pracy w niezależnych dramatach i komediach. Choć Pattinson zasłużył na pochwałę za wiele swoich post- "Zmierzchu", to nie wszystkie jego filmy były przebojem krytyków.  Oto każdy film w filmografii Roberta Pattinsona, oceniany przez krytyków...